18. kapitola Epilog 2/2

Tak co, překvapila jsem vás nebo ne? :)))) Druhá část.

Vstoupila do slavnostní síně, kde byl uprostřed sálu jeden stůl a u něj už sedělo několik profesorů.
„Slečno Weasleyová,“ přivítala ji s úsměvem Minerva McGonagallová, „už jste zpátky. Profesor Brumbál nám říkal, co se vám přihodilo. Jaký to byl zážitek?“
Ginny byla zaskočená. „Profesor vám to řekl?“
„Ano,“ připustila vysoká obstarožní dáma, „sdělil nám i vaše výsledky OVCE, které jste skládala takto dopředu. Netušila jsem, že letní kurzy jsou tak obohacující. Ušetřila jste si rok studia. Gratuluji k takovému úspěchu.“
„Děkuji vám,“ usmála se Ginny a spadl jí kámen ze srdce, poněvadž si uvědomila, že nebude muset nic vysvětlovat ani zapírat. Profesorský sbor byl zřejmě obeznámen, že tímto dnem končí její studium v Bradavicích. Co si ale Brumbál vymyslel, to jí bylo záhadou. Zřejmě jím nakukal, že se rozhodla nějak uspíšit studia a chodila na letní kurzy a na konci léta skládala předběžné OVCE. Nedokázala si to jinak vysvětlit. Plno geniálních dětí přece třeba přeskočí dvě, tři třídy. Proč by to nemohl být její případ? Nebo to mohl někdo brát spíš jako protekci. Dcera ministra kouzel, to by nemuselo dělat dobrotu.
Stejně měla neblahé tušení, že Brumbál tuší, že mu zalhala, když tvrdila, že se nic nezměnilo. Viditelně se musela tvářit šokovaně, když jí sděloval, že její rodina má peníze a dobré jméno. Jenže, co by mohl udělat, aby bylo vše při „starém“? Navíc ani netušil, co by mohl změnit, jelikož on tuhle realitu neznal, byl v ní mrtvý. Ginny se rozhodla, že přece všechno bude dále tvrdit, že se nic viditelnějšího nezměnilo, ačkoliv se toho změnilo dost. Brumbál ji nebude muset vysílat zpět do roku 1977. Navíc, kdyby ji tam poslal, změnila by zase jinak budoucnost, jelikož by se setkala zřejmě sama se sebou a ke všemu by mohla ovlivnit jiné další věci a „tahle“ budoucnost by opět mohla být relativní.
Usadila se ke stolu a zarytě mlčela. Přemýšlela, kolik toho bude ještě muset zjistit, aby zapadla. Tolik toho nevěděla, co všechno se muselo změnit. To nevěděla, ale byla rozhodnutá, že hned zítra začne všemu přicházet na kloub, i kdyby měla svou duši zpronevěřit ďáblu. Polovina profesorského sboru ještě nedorazila. Zatím u stolu byla jen profesorka McGonagallová, profesor Kratiknot, profesorka Prýtová i Sinistrová, Hagrid, profesorka Vektorová, kterou znala od vidění, nějaká postarší žena, která se tvářila velice zasněně a Ginny by ji klidně tipla na profesorku Jasnovidectví, kdyby nevěděla, že ho učí Trelawneyová. Ale zase tu byl háček. Co když ho v této době Trelawneyová neučí? Vyřkla vůbec svou věštbu? Tohle zřejmě Ginny svou působností v sedmdesátých letech neovlivnila.
Dále tu neseděl nikdo. Několik míst zůstalo volných a Ginny zajímalo nejvíce hlavně to jedno.
Seděla jako na jehlách a čekala.
Během chvíle dorazil Brumbál a s ním přišla ještě jedna osoba, kterou zprvu Ginny nepoznala, ale jakmile k ní byla blíž, strnula překvapením…
„Lily?!“ vykřikla téměř nahlas a všichni se po ní otočili.
„Ahoj Ginny, jsem ráda, že už jsi zpátky,“ usmála se a podala jí ruku. Tahle Lily už nebyla ta Lily, kterou Ginny znala. Tahle Lily byla starší a mnohem krásnější. Vyzrála. Byla vyšší, štíhlé postavy, ryšavé vlasy měla spletené v cop, který ji spadal do půl zad. Na rtech se jí pohupoval spokojený výraz. „Gratuluji, údajně si složila OVCE. Ale bylo od tebe nepěkné takhle tajit, že chodíš do školy,“ usmála se na ni zářivě. „Nevěděl to ani Harry!“
`Takže Harry žije!´domyslela si. `Jak je ale potom možné, že jí Brumbál nic neřekl? Z jejího vyprávění bylo jasné, že kdysi byl Harry mrtvý. Proč nic Brumbál neřekl? `On to ví,´došlo jí, `ví to a nechal to být. Ví, že jsem změnila budoucnost, ale nemůže s tím nic udělat. Neví, kde se stala chyba, proto nemůže nic podniknout. Jak prosté. V tom případě. Všechno je tady jinak. Lily i Harry žijí, to znamená, že žije i James a Sirius není ani mrtvý, ani v Azkabanu. Brumbál taky žije. Ron, celá moje rodina. Máme peníze, naše jméno něco znamená. V tom případě. Severus musel splnit, co jsem po něm chtěla. Musel, jinak by se tohle všechno neodehrálo. Nebo ano? Třeba opravdu neudělal nic, ale já ovlivnila tu budoucnost někde jinde…já se musím dozvědět, co se všechno stalo. Musím si promluvit se Severusem a ten mi to musí buď vyvrátit nebo potvrdit!´
Hraně se usmála a snažila se zamaskovat, že přemýšlí. „Já vím, omlouvám se, ale chtěla jsem všechny překvapit. Věděl to jen pan profesor. Děkuji za gratulaci.“
„Nemáš zač. Měla bys napsat Harrymu, posílal ti před dvěma dny pozvánku na svatbu, ještě si neodepsala.“
„Cože?“ jako by do Giny uhodilo. Její Harry, že se bude ženit? To není možné. Její… znělo to divně, když na něj myslela jako na svého. Kdyby ho potkala, určitě by jí poskočilo srdce, ale tak nějak tušila, že už to není ono. Možná to je tím, že její vzpomínky, které neznala, byly intenzivnější a intenzivnější a v nich viděla sebe, jak s Harrym kdysi chodila, ale jak se rozešli a stali se z nich dobří kamarádi. Nebo to je možná tím, že v minulosti na lásku, kterou k Harrymu kdysi cítila, zapomněla. Protože nalezla jinou – Severuse. Jakmile si na něj vzpomněla, rozhořely se jí tváře a ona opět zatoužila přitisknout se k němu a políbit ho na rty. Ale kde k čertu je?! On věděl, kdy a kde má přicestovat. Věděl, že tu Ginny dneska bude, říkala mu to.
„Vlastně ty to ještě nevíš,“ usmála se Lily hrdě, „Harry požádal Cho Changovou o ruku a ona souhlasila.“
„Takže Cho a Harry,“ zmínila smířlivě dívka, „tak to jim gratuluju taky.“ Nebyla v tom zášť, nebyla v tom žádná faleš, přála jim to z celého srdce. Nezáviděla Cho ani trochu, nějak si uvědomila, že jí na Harrym vlastně už vůbec nezáleží.
„Je to vážně skvělé. Ron a Hermiona už taky vypadají, že by se mohli vzít…“ pokračovala dál Lily.
„No jasně, Ron a Hermiona,“ odsekla pobaveně, „od nich se to očekává už dlouho,“ vzpomněla si dívka ještě na staré časy, kdy Hermiona a Ron spolu chodili a vůbec ji to nepřekvapilo. „Co vlastně teď dělá James?“
Lily se rozesmála. „To si děláš legraci, viď?“
Ginny se nervózně usmála. „Znáš mě.“
„No jo, James má na ministerstvu plno práce, od doby, co je ředitelem odboru pro Bystrozory, se skoro vůbec nevídáme. A Sirius s Remusem mi taky moc nepomáhají, věčně, když má volno, ho tahají po hospodách, aby mohli zavzpomínat na staré časy,“ rozesmála se, „jsou jako kluci! No a o úplňcích, to je ti jasné, co dělají.“
Lily se nakonec usadila hned vedle své dávné přítelkyně, o které však neměla ani tušení, že jí kdysi vlastně byla. Večeře však stále nezačala, přestože už byli skoro všichni u stolu.
Čekalo se ještě na posledního člena profesorského sboru.
Ginny se lokty opírala o stůl. Znuděně pozorovala ohnutý kus ubrusu na konci stolu a přemýšlela, jestli Severus vůbec žije. Za celou dobu o něm nepadla ani zmínka. Jako by vůbec neexistoval. Neučil už tady, nebyl profesorem lektvarů. Nikdo o něm nemluvil a ona ho nenašla ani nikde ve svých nových vzpomínkách. Propadla nostalgii. Co když Severus za věc položil svůj život? Aby mohl Harry, Brumbál, Lily a James dále žít? Co když se obětoval? Co když tady Ginny zůstane sama. Čím dál víc tušila, že něco není v pořádku a že něco na jejích myšlenkách bude. Téměř jí začaly slzet oči. Nepřišel ji přivítat. Kdyby o ní věděl, kdyby tušil…nebo kdyby byl živý, přišel by. Určitě ano, vždyť tvrdil, že ji miloval. Ale on…tady nebyl.
„Aaaa, profesore, konečně jste tady…,“ zaznělo za Ginny. Minerva McGonagallová vítala posledního člena ke stolu.
Ginny se nenápadně otočila, aby spatřila, kdo tím posledním členem je.
Bezradně otevřela ústa dokořán. Dech se jí zatajil, srdce zrychlilo a zvýšil se jí tlak.
„Dobrý večer,“ mužská silueta obešla stůl za účelem usadit se na své místo, které čirou náhodou bylo z jedné strany Ginny.
Když přistoupil těsně k ní, zrakem se vryl do jejích hnědých očí.
„Je zde doufám místo,“ pravil temně s nádechem rozvernosti. Typický jako on. Přesně takový, jakého ho znala.
„Severusi…“ špitla.
„Slečno Weasleyová, takže jste dorazila. Profesor mě upozornil, že dnes dorazíte. Rozhodla jste se poctit nás svou návštěvou a povečeřet s námi?“
Pokud se Ginnina počáteční radost, že ho vidí, mohla rovnat síle stáda slonů, tak tahle zničující fráze, která dávala jasně najevo, že Severus Snape absolutně netuší, s kým má tu čest, měla sílu dvojnásobnou. Dívce se stáhlo srdce. Oči potemněly a úsměv pohasl. Je konec. Nevzpomíná si na ni.
„Takže si mě neposlechl,“ v pravém očním koutku se jí vyklubala malinkatá slza a svezla se po lícní kosti až do jejího klína.
„Co jste to říkala?“ otázal se tím svým typicky nepříjemným hlasem, který si vyhraněně nechával jen pro své studenty.
„Nic, to není důležité,“ zlomil se jí hlas a utřela si slzu v oku.
„Něco pro vás mám!“ Snape stále stál a pohledem se do ní vpíjel.
„Ano?“ otočila se na něj znovu a v jejím hlase bylo poznat, že je rozladěná. Neviděla v té jeho poznámce vůbec žádnou váženost. Dívala se na něj. Když se jeho ruka svezla do kapsy a něco vytáhla. Nebylo zprvu vidět co, ale jakmile otočil svou ruku dlaní k ní, mohla spatřit, co v ní držel.
Ginny se vyrvala z té melancholie. Protože, to, co v jeho obrovské dlani spatřila, byla karta. A na ní byl nakreslen „Pikový král“!

THE END

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

210 komentáře “18. kapitola Epilog 2/2

 1. Hojda. Tohle píšu iasi v polovině kapitoly. Jen jsemsi na nšo vzpoměla, když jsem četla jméno Sinistrvé. V jedné knize, co jsem si nedávno koupila("To je zvláštní, že vás to napadlo"), se v otázce "Proč bývali leváci považováni za zlé lidi a nuceni, aby se přeučili na praváky?", píše: Dost divné co? Dokonce i latinský výraz pro slovo levý "sinister", je dnes spojováno se slovy špatný či zlý.

  Myslíš, že jménoprofesorky sinistrové je jen náhoda, nebo to může souviset s překladem jména a ona je opravdu zlá?

  Konec – Móóóc hezkýýý!!! Fňuk. Ten konec byl úžasnej. V moměnte, kdy řek, že pro ni něco má, čekala jsem, že vytáhne ten balíček karet. A nebyla jsem daleko od pravdy. Ale taky si ten děj mohla típnou až chvíly po večeři.

  Znáš mě, já jsem nepolepšitelný romantik.:)

  Bylo to fakt skvělí. A teď Tě asi totálně znechutím. MĚLA by ses dát na romantiku, jde Ti to skvěle.

  Jo, a abych nezapoměla, mám PRVNÍ komentář!!!!!!! Jupííí.

 2. Senza…je to ůžasný,jen je škoda,že jsi to neprotáhla aspoň o kousek dál.

  No ale jinak…celá tahle povídka je krásná a moc povedená.

  A prej,že neumíš psát romantiku =o))

 3. Je to bezva souhlasím de ti víc romantika.Vůbec sem nečekala že to takhle skončí no ikdyž ten konec mohl být delší.

 4. Je to uzasny….bezvadny, suprovy, skveli a ja nevim jak to nazvat Happy end …no to je viz nahore.Parada uzasna povidka ja nevim co k tomu dodat….uzasny :):):):):)..jan tak dal!!

 5. ty jo tak to je fakt super. ale je fakt škoda, že už je konec. chjo. byla to fakt super povídka a někdy si jí určitě přečtu znova.

 6. TO JE UPLNĚ DOKONALÝ END!!!!!JOJOJO!!!!!!

  prostě drsný Blanch,víc bys to korunovat nemohla!!!seš užasnááááá!!!!eeee..jen mě sere,že tam není harry,ale to je fuk…s tím pikovým králem…prostě úplně dokonalý!takovej..happpyend…no prostě uža..myslím,že to bylo asi tro nejlepčí zakončení kapitoly;o)vážně se ti to povedlo díky!!!!:o)

 7. naprosto dokonalý konec :-)vážně se ti to povedlo…i když mě překvapilo že si Harry chce vzít Cho ale to je jen jeho problém:-D

 8. No Blanch!!!!!Tuhle kapitolku jsem přečetla jedním dechem.Bylo to prostě užasnéééé,překrasné….A lepší konec snad ani být nemohl;-)taky si myslím,že romantika a happy endy ti jdou:-))

 9. Milá Blanch,

  Nádhera. Nejvíce se mi líbil ten konec s pikovým králem. Opravdu nádherné, povedlo se ti to. Dokážeš krásně psát, je radost to číst. Krásné..

 10. Jejda Blanch jak sem to dočetla tak mi naskočila taková husí kůže až mě to málem ochromilo !!!Tahle povídka se stane mojí nejoblíbenější!!! Je to nádhera.Nemám pro to slov!!!

 11. To je fakt ta nejlepší povídka jakou jsem kdy četla! Sice jsem se divila, že ani nikdo neumřel, což má Blanch ve zvyku, ale takhle to bylo lepší! Ani jsem nedejchala, když jsem to četla! :o) Škoda, že už je konec… Bude se mi po tom vážně stejskat! Zajímalo by mě, jak by to pokračovalo… Jako Ginny se Severusem, jaký by to mezi nima bylo, ale je asi zbytečný žádat tě o pokračování, co? :o) Fakt krása, Blanch! :o) Tleskám! Je to naprosto dokonalý! :o) Jediný, co mi nesedí je Harry s Cho Changovou. Nemám ji ráda, hysterku! :o)

 12. Jo, a souhlasím s Lebel Tynou haslerkou a cassev – měla by ses dát na romantiku :D a optimistické konce ti taky jdou skvěle :D

 13. Hele Lebel..to je dost možné..víme, že Rowla si jména vybírala hodně podle latiny a jiných jazyků…tak tohle by mě nenapadlo, dobrá dedukce, možná,m že to ještě bude mít nějakou roli :)))

  Já jsem to záměrně protáhla dál…mělo to končit v moměntě, kdy se znoviu uvidí 🙂

  Barborko neznámá už neexistuje :)))))) A jo..s tím Harrym a Cho..dala..já Cho nesnáším a musela jsem tam dát aspoń něco, co by se mně osobně líbilo..tím, že jsem ho dala do páru s hysterickou postavou :)))))Jinak osobně ji nemůžu, ale tohle byla na truc… :))

  Já tu kapitolu už měla napsanou a zjistila jsem, že ji musím celou přepsat, taxem tam ještě včera upravovala dialogy, scény…jednu scénu jsem úplně zrušila a nahradila ji jinou..no byl to boj..to je ještě horší, než začít psát celou kapitolu znovu 🙂

  Jackie sdílím tvůj názor ohledně Cho :)) a pokračování po mně fakt nechtějte, já jsem ráda, že mám pokoj.. romantiku a happy endy fakt neeee :)))

  A záměrně jsem chtěla od začátku napsat happy end, abyste si schválně mysleli, že to jako obvykle skončí tragicky a abych ukázala, že mě zase tak přečtenou nemáte :)))) Ale když už hnusná romantika, tak hnusný happy end… už nic takového zřejmě psát nebudu, takže proč ne, jednou za čas :)))

  Já se na romantiku nikdy nedám, je mi líto…sem tam třeba v nějaké jednorázovce nebo formou slashe, to jo..plánuju kapitolovku slashe… ale takhle..

  No, jako..ještě jedna romantika bude..vlastně dvě..jednu musím napsat k reb-and-blanch.blog.cz, což je ale i parodie.. a jednu mám schovanou..taky napůl parodie, jmenuje se to Jak se točí telenovela… :)))

 14. gil já svoje povídky dokončuji..nebo je dávám někomu dokončit… např. Není všechno takové,… už dokončuje Eragona Murtaghová, ale jinak zbytek si dokončím sama… i kdyby to mělo trvat několik let 🙂

 15. Mnooo, romantika =)) Ale nápad s Pikovým králem byl vážně skvělý…:)) Sice to byl happy end, ale stejnak to povídce nijak neubralo :)) Tenhle konec se sem hodil, kdyby to dopadlo špatně, asi by to zkazilo povídku. Takže chválím 🙂

 16. Takže teda Blanch… Sice sem byla naštvaná, že ti to tak dlouho trvá, že na to kašleš a tak… ALE! Tohle je ta nejhezčí povídka kerou si napsala (a že sem to pročetla všechno) a ten konec je úplně geniální… jako vážně… ty to občas dokážeš tim koncem zabít, ale tohle byla naprostá špička… fakt sem to až nečekala… supr supr supr!

 17. Emily já jsem na to nekašlala, ono to dá taky nějakou práci.A když máš ještě ke všemu k povídce negativní vztah, moc ti to nepřidá.

  Jo, já mám ráda zabíjecí konce :))) Protože v člověku vyvolávají více emocí… 🙂

 18. MARTINE budu :))) tu mám ráda, tu si nenechám vzít…ale teď se chystám vrhnout na Třináctou komnatu…ale Za soumraku krve nebudu zanedbávat…

 19. Krásný, hrozně moc jsem chtěla, aby zůstala se Severusem, Díky, díky… Už se těším na za soumraku krve:)

 20. …he.. já mám strašně ráda neprůhledné konce…. i když ten PK mě taky pak napadl… já zastávám nároe romantika jenom s tragédii a různýma depresivníma koncema a nebo se slashem… u téhle povídky by to ale fakt nesedělo:)¨ten pics je tvůj??? je moc pěkný:) takže děkuju za takový konec a prosimtě nedej se na romantiku(já vim žes už psala že to neuděláš ale….:))

 21. Ale mělo to aspoň pokračovat, aspoň ještě kousíneček, ještě nějaký rozhovor mezi nima, nebo aspoň nějaká ta pusinka:o))) I když si moc nedovedu představit Ginny s dospělým Snapem…

 22. To bylo od Harryho hezké, že jí hodil do ohně ten prášek…! :o) Teeda, takový nechutně sentimentální konec :oD

 23. Tý jo!!! Fakt happyend! Teda… šok pro Rebelku!:) Tvoje premiéra?:)) Ne, nechám toho:) jen jsem to prostě nečekala. Myslela jsem, že Severus umře:) jj, vážně moc hezké a ani mi nevadilo, že to skončilo dobře:)

 24. Tak konečně je konec a já ti můžu napsat komentář. Nechtělo se mi psát komenty ke každé kapitole, protože bych se jenom pořád opakovala a psala, jaké to bylo úžasné a super. Proto ti to píšu všechno až teď… Pikový král byl, je a bude moje oblíbená povídka. Moc se ti povedla a gratuluji ti!!! :o)

 25. no jo ale harrry poslal gin do minulosti a mel ji rad ne?? Musel vedet ze se zmeni budoucnost a ze treba spolu uz nebudou…

 26. Bože Blanch, ty seš zlatíčko :))) …

  Konec nádhernej :)) … fakt , něco takovýho bych od tebe sice nečekala, ale je to příjemá vyjímka :))

 27. Páni. Tolik se toho změnilo. A je skvělé, že udělal, co mu řekla, ale jak bude Gin poznávat ten nový svět? To by vystačilo na novou povídku. Popřemýšlej o tom Blanch. 😉

 28. Já bych tam jeste dala poberty v dospelosti… Nebo jak rekne Ginny – Severusi, já te miluju !!! a pusu…

 29. no, s tim severusem jsem to prehnala to by bylo moc sladký a romantický ale dala bych si klidne pridavek =D

 30. Já mám raději tragédie, ale musím uznat, že pro jednou… no bylo to hezké!!!!! Ale raději škaredé konce, protože takový už je život… ale není taky na škodu občas uniknout realitě!!! Takže moc hezká povídka:)))))

 31. skvělý Blanch romantický konce ti fakt jdou…!!!!!!super!!!škoda že tam nebyl ještě kousek…jsem roomantickej typ…no,ale fakt krásný zakončila is to slvělee.Mylsela sem že si ji Severus nepamatuje,ale pak jak vytáhl toho Pikového krále..no prostě super!!!

 32. jé, happyend!!!!! Teda Blanch, teď jsi mě potěšila!!! :))) Už aby byla ta anketa… začnu číst znovu…

  Heat: krásný? nádherný!!! a kde je T.???

 33. Rebelk opremiéra? Kdžy jsem začínala psát, všechno končilo happy endy, jenže pak jsem je odsekla..tak na dva roky a teď po dlouhé době je to fakt slaďák happy end, až se mi to hnusí, což vás zřejmě ale nepřekvapuje :))))

  Klarit ano, je můj..mám tam podpis.

  LUCKILY… tak to se musíš zeptat Eragony Murtaghové, jak to pokračuje…můžu ti na ni dát email… ona dopisuje tu povídku 🙂 Ale stále čekám, až mi ji pošle opravenou a nic…já ji do toho rýpat nechci, už s tou povídkou nechci mít nic společného, takže chci, aby si to napsala podle sebe…ne podle mě. Má tam pár faktických chyb, které do děje nesedí, taxem ji na ně upozornila. Chyby gramatické by mi ani tak nevadily, to je vizitka každého zvlášť a anijak moc jich tam nemá. Tak pořád čekám, ale ona se neozývá :))

  LUC ale Ginny už nebude studentka…teda..ne v Bradavicích…teď bude na vysoké.. a vlastně..není dobré mít za partnery někoho tak inteligentního, kdo jí může s vysokou pomáhat? :)))

  Falk: už jsem přemýšlela, jasná odpověď je- NE.

  Hele…ten konec…není to dál…přemýšlela jsem nad tím jako nad Návratem…(budu používat zkratku NDM) …končí to tak, aby jste si zbytek mohli domyslet a jelikož je to docela jasné, takže si domyslíte, že se dali dohromady a milují se až do konce života….tečka :))))

  :))) Ale další nebude, to je smůla mno :))))

  Teď už víte, proč měla tato povídka takový název…Název jsem vytvořila podle poslední kapitoly, kterou jsem měla napsanou hned zároveň s první už tehdy :))) A obsah už byl jasný.

 34. Jj, moc pěkná povídka. I když happy end jsem nečekala, myslela jsem, že to skončí špatně, ale co, i takhle to bylo dobrý:)

  Jediný, co mi nesedí je, že si Lily na Ginny nepamatuje z minulosti. To jim tedy Brumbál opravdu vymazal paměť?

 35. Blanch, jsi skvělá, ty se tak staráš, abychom měli radost :))) protože jsem to ještě neudělala, tak DÍKY ZA HAPPYEND!!!  :)))

  P.S.: MÁME – RÁDI – BLANCH!!!! A mávejte vlaječkama!

 36. Collen ano, jediný, kdo si jipamatuje, je Brumbál a Snape, protože ten si uložil vzpomínky do Myslánky. Ostatní nemají ani páru, kde byla a kdo je. Jinak by Lily věděla, že Ginny nechodila do žádné letní školy, ale byla s nimi. Brumbál se takto pojistil. Není to tam nikde řečeno přímo, ale doufala jsem, že to z toho děje vyplývá…

  Ale netušila jsem, že čteš tuhle hrůzu :))))

  Warr no..to spíš bylo ze sobeckých důvodů..prostě jsem p odlouhé době chtěla překvapit, šokovat…tím, že jsem napsala happy end, který by ode mě nikdo nečekal :)))

  :))) Když máváte vlaječkama….tak vám dávám za domácí úkol vytvořit vlaječky a já vám je tu pak šoupnu, ať máte čím virtuálně mávat.. a máte to :))))

 37. Blanch: jj, četla jsem ji od začátku, ale s komentem jsem počkala až na posldní kapitolu. Holt mám ráda Severuse:) I když místama byl dost přeslazený, ale přežila jsem to:)))

 38. ach! bála som sa ako to všetko dopadne, ale vyriešila si to skutočne bravúrne!!!! nemám slov blanch, lebo tento koniec bol perfektný ako aj celá poviedka, a to že lily a james žijú ma neskutočne potešilo=))

 39. Já stejně zastávám názor, že Snape nebyl vždycky takový, jakého ho známe, něco ho muselo ovlivnit, aby byl tak zatrpklý..to není jen tak a pokud někdy miloval, myslím si, že to bylo celým srdcem, ale že ho nějaká žena zklamala a to se na něm taky podepsalo a samozřejmě i to, jaké měl ve škole peklo.

  Prostě si myslím, že když miloval, tak do toho dal všechno…a to ho stálo jeho srdce a proto zůstal už sám…mám na to plno teorií…jako dospěláka ho mám zařazeného jako samolibého, zatrpklého, povýšeného, nespravedlného a zaujatého snoba a zamindrákovaného premianta, ale jako studenta..sice byl vůči Pobertům a asi nebelvírským zaujatý..a jako každé zvíře v nebezpečí, se bránil, ale nemyslím si, že už tehdy byl tak zlý. Já patřím mezi tu skupinu, která si myslí, že měl rád Lily, ale maskoval to tím, že ji urážel, protože bylo pro něj těžké projevit své city, když věděl, že ona o něj nestojí. Jiné by to bylo, kdyby o něj stála. Nemyslím si, že by se s ní skrýval, ale naopak by dal třeba Jamesovi okatě najevo, že ona – kráska, si vybrala Severuse a ne jeho-neb. chytače a lamače dívčích srdcí. Stejně tak si myslím, že proto dal do vztahu s Ginny všechno.. a na konci, když zjistil, že by mohl být o ten vztah okraden, začal chrlit své obranné jedy a už to bez řečí vzdal a naštvaně odešel. Proto si nemyslím, že by to bylo nějak přeslazené. Nenosil Ginny žádné bonboniéry, kytice, nechystal ji žádné romantické večeře.

  Heh..vy jste to vzali vážně?  🙂 no dobře… tak mám to vyhlásit? Bude sranda :)))) Animace ne, samozřejmě :)))) Stačí v kreslení..jakýkoliv..nascannovaný, nakreslený ručně…

 40. Ale přese všechno, jaký Sev je, ho mám ráda..je to jedna z nejzajímavějších postav vůbec…

 41. Máme ho rády pro jeho záhadnost, protože o něm vlastně nic nevíme a všechno, na čem se zakládají povídky, i tato, jsou jen dohady…

 42. jj. Severus je zajímavá postava. A na zpracování perfektní…teda, když se to umí.

  No a k tomu konci. Zajímavý, že sem na azčátku přemýšlela, proč se to jmenuje Pikový král???=ODDD No, ale jako, já sem si to myslela, hned po sedmnáctce. myslela sem, že buďto z toho uděláš trágo jako vždycky a nebo happyend, ale tak nějak sem tušila, že to nebude tak přímý. napadlo mě, že bude dělat, že ji nezná…=OD Asiu telepatie, nebo co=OD A myslím že to skončilo v pravou chvíli. Přece jenom happyendy jo, lae ne zas přehnaný=OD takhle je to lepší. prostě, jak říkám, konec v pravou chvíli. No, to sis oddechla, že se tý povídky zbavíš, co??=OD

 43. Blanch: tak jo, mám vlaječku. Veeelmi jednoduchou, složenou z cizího obrázku a dvou slov 🙂 Je dočasná, než si nakreslím svojí a někdo mi ji nascanuje (pokud vůbec), protože kreslit na compu neumim bez Photoshopu a ImageReady, z nichž ani jeden teď nemám… 🙁 Tak si jí radši nakreslim normálně, ale zase nemám scanner :)))

 44. Já neumím zpracovávat Severusovu postavu, to přiznávám. Každý ho vidíme jinak a nikdy nevím, zda odchytím podstatu jeho povahy, hlavně, když je to v době, ze které není znám… a taky, když si ho holt každý představuje jinak…

  Pěkně jsem si oddechla :))) A souhlasím, zase takový sladký konec už bych asi nesnesla :)))

  Warr ok..já někdy vyhlásím soutěž, heh..chce se mi při tom pomyšlení smát…

 45. Úžasnýýý!!! Blanch, mělas pravdu, že tě neznáme. Opravdu jsem si myslela že to zkončí špatně… Ale opak je pravdou. Skončila si to naprosto dokonale…!!!

  A souhlasím s tebou s názorem, že Severus Snape je jedna z nejzajímavějších postav. Ale nesouhlasím s tím, jak říkáš, že jeho postavu neumíš zpracovat. To právě ty jí umíš popsat se všemi pravdami a neděláš z něho boha, bez chyby… (viz. FF některých šílených romantiček)… Vzdávám ti čest!!! :-)

 46. ten konec je nádherný 🙂 fakt se ti moc povedl… do poslední minuty jsem byla napjatá a už jsem se bála, že to fakt nebude Happy end, ale nakonec jsi to ukončila fakt nádherně… je to nádherná povídka, moc se mi líbí… souhlasím s Barborkou, že ta Cho je tam fakt z atrest, nicméně ten konec… ten konec je skvělý!!! nemám slov, fakt se mi to strašně líbí a děkuji ti za to 🙂

 47. Blanch, celej Pikovej král byl fakt výbornej, ale na delší dobu si teď musim dát oddech od happyendů XDD Tenhle byl totiž megahappy !!! Sevíkovi to přeju…..

 48. ahojky, takže napíšu nějakej ten komentík. Nečetla jsem, co ti napsali ostatní, ale to je jedno. Akorát, že se budu asi opičit s tím, že to bylo moc hezký. Vždy jsem se těšila na každou kapitolu, která mě nezklamala.

  Tvoji averzi k vlastní povídce chápu, taky jsem poslední dobou k sobě děsně kritická, což mi svým způsobem snižuje sebevědomí a při psaní si už tolik nevěřím 🙂

  Ale k povídce. Konec byl moc pěknej, holt mám ráda šťastný konce, ať už jakýkoliv. Líbilo se mi i to pitvání v té nové minulosti. Vzhledem k tomu, že se teď pokouším o povídku s cestováním v čase, tak se v tom taky dost pitvám, aby to mělo hlavu a patu. To bude asi vše. Fakt se ti to povedlo :))

 49. Blanch, ty si…to nejde vyjádřit slovama, protože slovo výborná, úžasná, dokonalá, to je prostě málo…

  Ty si jedinečně úžasná spisovatelka!

  Ty si "Paní Spisovatelka"…Tohle byl tak krásnej konec, že sem vážně skákala po pokoji radostí…a to opravdu!=)

 50. Mooocinky mocínky krásny….. fákt nenám slov… Úplně V Y N ikajícně… Super… Raději s tím přestanu nebo tu budu psát do půl noci

 51. proboha…zažívám šoky…červenám se snad jako nikdy, zvláš´t pokud jde zrovna o tuhle hrůzu…

  Já a "paní spisovatelka" ? Kdeže…eh… musím to jít rozdejchat do vany.

 52. s Počátky asi ne, i když mě včera ve vaně napadl bezvadný vtip..stejně jsem ho už zapomněla, tak doufám, že si brzy vzpomenu….

  Ale na TK se chystám a na ZSK

 53. Sorry…mě se ten konec nějak nezamlouvá…což je opravdu jenom můj názor, protože v anketě vede právě tahle kapitola…je to až moc happyend…hlavně to, že se její otec stal ministrem a Harry si bere Cho…z toho mi vztávali vlasy na hlavě(nevim proč, ale Cho nemám vůbec v oblibě….je taková….prostě taková!), což je divný protože jíá většinou mam ráda šťastný konce…no i když…poslední dobou spíš neutrální…prostě žili šťastně až do smrti, ale polovina jejich přátel zemřela…ale zbytek téhle povídky je úžasnej….těžko si budu hledat náhradu=(

 54. no jasně…takhle je to akortá.eště z toho neteče šťáva=OD No, tak to s epřidám, s těma vlaječkama…akorát nevim, jak, pže photoshop už nemám(a předtím sem s ním neuměla zacházet=O) já se o to teda ani nesnažila=O)) a scanner taky ne. a normální malování….no, to se mi většinou vymyká=OD

 55. ovce Cho patří do čtyřky mých nejméně oblíbených postav, ke kterým cítím averzi :))) Už od pátého dílu..

  Jinak..mně s enelíbí povídka jako taková vůbec…líbí se mi možná jedna jediná kapitola z celku a tahle to rozhodně není…

  Gen ale teď tento týden to fakt nebude :))))

 56. Právě že když je ten konec moc zabíjecí, tak to tu povídku kompletně zkazí a řekneš si že si to četla tak dlouho a je to taková pitchovina… mno prostě sem se ten happyend rozhodně hodil! 😉

 57. Ahoj všichni, tak jsem se vrátila z dovolené a čekalo mě úžasné překvapení – dokončený Pikový král. Dlouho jsem doufala, že tahle kapitolovka skončí happyendem, i když to u Blanch není obvyklé, a naštěstí se mé přání vyplnilo. Sedělo mi to víc, než kdyby všichni umřeli (tragický je tu začátek :-) ). Prostě Blanch umí i romantiku, i když se jí špatně píše. Moc hezké.

 58. cauky, blanch, i když jsem pravidelnou náštěvnicí, tak moc často do komentářů nepíšu, ale dnes udělám vyjímku. Konečně jsem dnes dočetla PK, kterého jsem začala číst už před tou tvoji pauzou(jako všichni), ale u mě je to jiné, nemám doma PC a tím pádem ani net, takže od té pauzy jsem tu prakticky poprvé a byla jsem celkem zvědavá co se z této povídky vyklube. A musím uznat, že není špatná a z chutí si ji přečtu ještě jednou(což se mi často skutku nestává – neber to osobně, ale jsem taková např. i filmů. Když se mi líbí nějáký film např. ted to byly Piráti 2, tak jsem schopná jít na něj dvakrát během jednoho týdne a všímám si věcí, které mi předtím unikly a směju se věcem, kterým se ostatní nesmějí a poté na mě koukají jak na zjeva). Tímto ti skládám poklonu, nebot tvá povídka má celiství děj, u kterého se člověk nenudí a nepřeskakuje na dálší "stránku" anebo ji přeskakuje proto, aby zjistil co bude dál(což jsem já, čtu knihu a najednou si nalistuju její konec a předčtu si poslední kapitolu – to jsem udělala když jsem poprvé četla HP a Ohnivý pohár. Byla jsem v půlce a prostě jsem to nevydržela a přečetla jsem si konec). Ale abych se vrátila zpátky – zkrátka a dobře pokračuj směle dál, at máme co číst a prosím už nedělej žádnou pauzu. Jestě malou věc… Maturita je vážně ptákovina, která nemá obdoby, takže žádný strachy.(někde jsem to tady na blogu psala ale už je to dlouho) Měj se paa

 59. Ahojky Blanch. Věř ashter, protože ta nemá Severuse zrovna v lásce. Její milášek je Sirius.

  A tu její zálibu číst knihy od konce jsem nikdy nepochopila.

  Vím, o čem mluvím. Je to moje bývalá spolužačka. Když jsem jí dávala přečíst tu básničku "U domu pana Forestera",  tvářila se "trochu" znechuceně (zásadně nečte slash a nechápe, jak ho můžeme číst my – tedy já a Rose). A když ji dočetla, tak se na mě a na Rose podívala a řekla: "Už se vás začínám bát!"

  Že jo, ashter?

  Ale taky sjem schopná koukat na nějaký film pořád dokola. Myslím, že můj rekord byl koukat se půl roku každý den na 5. element (vydrželo by mi to i dýl, ale pak mi to mamka zatrhla). Ten film je prostě boží.

 60. Martine12 nezlob se, ale já nečtu takhle povídky…čtu málokdy a to většinou to, co musím, protože mě nutí moje tajná profese…a sama od sebe si něco přečtu, když mám čas a většinou to nebývá na blozích..nemám moc blogy ke čtení ráda…dávám přednost html/php/atd., tím se možná taky vysvětluje moje averze k tomuto blogu..vydávám tu sice svoje koniny, ale nemám ho moc ráda…blbě se to tu dělí, čte, nemůžu si to upravit podle sebe a vůbec…

  Ashter moc děkuji za takový krásný komentář…vlastně jsem stejná, jak píšeš ty..ve všem..i s těmi filmy…a dokážu se kouknout klidně i desetkrát, to to pak znám zpaměti 🙂 A s knihami dělám to samé…když jsem četla HP5, HP6 a Eragona, nevydržela jsem to :)) Ale pak už jsem se raději nikam jinam nedívala, ať mám aspoň z něčeho radost 🙂

  Já vím, že je to o ničem…loni jsem měla nácvik..až někdy do února nebo kdy… a letos dělám čtvrťák podruhé..už nemám takové nervy jako loni…zítra se nechám tasnout z matur.otázky do ČJ..budu mít na nějaký čas klid a bude..zase budu klidná jako vždycky..nejsem zase takový nervák…já vždycky čekám, až mi začne hořet koudel u zadku, pak něco řeším, jsem absolutně pasivní, co se týče učení a přípravy a naprosto flegmatická s typickou hláškou: "Však ono to nějak dopadne." :))

  Lebel..že by býv.spolužačka? :)) aa…trefila jsem se :))

  Pátý element je super :))))) Když jsem ho viděla poprvé, což bylo hoooodně dávno, naprosto jsem Garymu propadla :))

 61. to Blanch: ale to je škoda 🙂 ne, nečekala jsem to, i když… živila jsem v sobě takový malý plamínek naděje… udusilas ho 🙁   😉

 62. naprosto skělýýýýýýýýýýýýýýýýýýý….ale mám dotaz jak to že si na nu Lily nepamatuje??Brumbál jim pamět nevymazal tak by si ju měla pamatovat…

 63. Bajuska: vymazal, jenže Severus si uchoval vzpomínky na Ginny do myslánky, jak mu radila, a uchoval si tam i všechno, co mu řekla, takže změnil budoucnost a pamatuje si na ni… všechno je do v předchozí a v týhle kapitole, kdybys četla, tak to víš 🙂

 64. Lebel: ani to nepochopíš, říkám tomu příprava na nejhorší nebo protivní naprosto ojedinělí zlozvyk.

  Jo jasně, taky se koukám pořád do kola na ty samí film(měla jsem období kdy jsem z ml. bráchou koukali každý den  – bože odpust – na Mortal Kombat), ale jde o to že do kina chodím se kouknout na film jen jednou a dost, ale ty co mě zaujmou(což zatím byli jen dva) ty protě musím vidět v kině na velkým platně ještě jednou(už jenom pro ten zážitek). Patý element je fakt dobrý a pozor dokonce se líbí i st.bráchovi a to je co říct.

  Jo veřejně přiznávám, že Lebel je moje bývalá spolužačka(to ona mě na tvůj blog upozornila) a neříkám že mám něco proti slashi, ale mám radši povídky s temným koncem a nebo se špatným koncem. A je pravda, že se mi z HP nejvíc líbí postava Siriuse Blacka, už od vězně kdy jem ho četla poprvé, prostě oblíbená postava.

 65. ashter: jj, taky koukám pořád dokola na filmy/seriály (Van Helsing, Pohotovost) a taky to občas nevydržim a přečtu si konec knížky… někdy je člověk tak napjatej, že to nevydrží a musí vědět jak to dopadne, viď? :)))

 66. Supeeeer! Co jinýho bych měla dodat? Prostě úža povídka, já mam happy endy ráda…teda podle situace že jo. ;-) No prostě krása…..

 67. warrion: to já spíš ze zvědavosti i napětí si to čtu dopředu, ale hřeje mě poznání že tak nečiním sama:-)

 68. As: já byla 2x na HP a taj.komnata a na ještě čímci..myslím, že to byli Piráti z Karibiku :))

  Jinak..já jsem se do Siria zamilovala od chvíle, kdy jsem poprvé četla scénu v Chroptící chýši :))) Jka jinak a trojku jsem četla nejvíckrát ze všech dílů..bude to tak 15x a to nekecám :)))) Pomalu ji znám zpaměti…

  Ale ještě mám ráda Severuse, pro jeho tajemno a charisma 🙂 Je to dokonale napsaná postava, která čtenáře nutí uvažovat nad jeho charakterem….

  Bajuss: přesně, jak napsala Genevieve… Lily  má smazanou paměť, stejně jako zbytek Pobertů a lidí, co ji znali z té době, kromě Severuse, který použil Myslánku..

  Já vím, že určo půjdu do kina dvakrát na Eragona :)) To už vím teď 🙂

 69. To já zas jsem byla 2x na HP a Ohnivý pohár s dabingem a s titulkama a nějak si nemůžu pomoc ale titulky byli jednoznačně lepší(stejně jako vždy).A taky jsem si všímala věcí který mi předtím unikly…

  Jen mě mrzí na Eragonovi, že John Malkovich opět bude hrát zloducha(pro pochopení knihu jsem ještě nečetla, jen zběžně když jsem byla naposledy v Luxoru – to bylo cca na tři hodiny, nesmím totiž vlézt do knihkupectví, jinak tam ztvrdu na tak dlouho – ale vím zhruba o čem to je), protože je jeden z mála mých oblíbených herců. A taky jsem zvědwvá co z toho vzejde – jak ten film dopadne – jako dějově, trikově a vyzuálně.

  Prosím o radu…. Na co mám v toto měsíci jít do kina?Mám volný lístek a nevím na co zajít…

 70. Blanch, nádherný konec. Nádhera fakt nekecám už ti fakt nevím co říct je to opravdu perfektní 🙂

 71. ahoj blanch,je to supeeeeeeeer….vazne jsi dobra:-)…jo a jen se chci zeptat u ceho budes v nejblizsi dobe psat kapitoly,abych vedela,kam se mam jit dycky podivat.Nebo mas rozdelanou nakou jednorazovku?….jinak jen tak dal,jednou se na svoje povidky budes divat do vylohy v knihkupectvi:-)))))))

 72. ashter: A co třeba Asterix a Vikingové (kreslený)? 26.10. má premiéru. Klidně bych se k Tobě přidala.

  Jinak jsem koukala a v Palace Cinemas absolutně nic nedávaj. Teda, kromě toho Asterixe. Tendle měsíc je nějakej slabej.

 73. ashter: Jo, a psala jsem Ti SMS, jestli nechceš půjčit toho Eragona a Eldesta. Chceš? Je to fakt hezký.

 74. Teda, já z toho: "CHYBA: Platnost formuláře vypršela. Pro přidání nového komentáře odešlete prosím formulář znovu.", jednou dostanu psotník. Grrr!!!

 75. to asher: world trade center … doporučuju 🙂 pokud bydlíš v Praze, tak v IMAXu na Flóře Mravenčí polepšovna, click, Let číslo 93… teď je v kině hodně dobrých filmů 🙂

 76. Konečně jsem vstřebala pojmy a dojmy. Musím ti složit poklonu, tahle vícedílovka se ti vážně povedla. Skloubení netradiční dvojice a ještě k tomu spojení dvou slov Snape a romantika z toho dělají odlišnou, ale moooc pěkný příběh. Tleskám, je to něco jiného než od tebe znám..:-)

 77. Tento příběh je ten nejlepší,který jsi napsala,a to jsem četla všechny tvoje příběhy,máš to fakticky super,a z chyb si nedělej žádnou hlavu,není to přece až tak důležitý,ale doufám,že budeš pořád psát takový super povídky.Tak hodně štěstí!!!!!

 78. HóÓój…=) jsem tu nofá, ale už jsme stihla přečíst Pikového krále a jsem z toho ouplně na větvi 😉 Vím že ráda píšeš tragédye, které jsou super, ale tohle se ti vážně povedlo myslím že bys to mohla zkoušet častěji 😉 Na tvůj web mě přivedla maja a od první chvíle co jsem sem vlezla se mi tu strášně líbí =)

 79. Gwin tak to mě těší..potěšila si mě…děkuji 🙂

  No, vážně ode mě nečekejte žádné romantiky…jako..romantiku v povídce, kde se vyskytuje všechno..viz. Třináctá komnata, tak to jo, ale samostatnou romantiku, to už asi ne 🙂

 80. ach… nádhera… prostě nádhera…škoda že už je konec, tyjo… ale fakt nádhera… a tak tajuplně to skončilo! sem z toho celá vedle! tak pamatuje si na ní nebo ne????? chjo… ale krása :)))

 81. neudělám, takhle se zase obětovat nebudu, je mi líto… a navíc..nevím, co bych v tom pokračování ještě psala…už není co dál psát.. a romantiku…to si raději nechám uřezat ruku…

 82. No jo asi máš pravdu,takový konce jsou stejně nejlepší…Ale jinak fakt super povídka,jo a mimochodem to tu máš hezky nově udělaný

 83. tohle nemelo chybu….uz dlouho ve mne nic nevzbudilo takove emoce jako tohle….bys to mela vydat…..jsem jeste trochu v soku z toho uzasneho konce, takze ti sem nemuzu napsat tu esej na tema "Jak Blanch perfektne pise" o ktere sem puvodne uvazovala…..(ja vim ze to porad opakuju, ale) pises nadherne

 84. skvely…bezvadny…sedim u pocitace na tyhle strance skoro celej den a ja sem to proste musela docist…koukam, ze sem to stejne docetla az po nikitce…nevim jaky slova by mohli popsat jak bezvadne pises…trochu me mrzel harry a cho, ale potom konci fakt ne…asi fakt strasne lpim na harrym a ginny…. kdo me zna jiste si vzpomene, ze mi ani tak nevadi, ze umrel brumbal, ale ze se harry rozesel s ginny…omlouvam se za hacky, ale ja ne uz nejak nemam silu… nejlepsi povidky, jake sem kdy cetla…fakt bozi!!!

 85. protože ti skvěle jdou!!!tak se těšim.a chtěla sem se zeptat jak je to s tim že se do archivu(fanfiction)nedaj přidávat nový povídky a kapitoly???

 86. kuk!bylo to moc pěkný…to ti sem asi píšou všichni..tak ale je to pravda!hele když tak nemáš ráda romantiku….t.teda spíš happy endy můžeš skončit otevřenym koncem…nebo toho smíchat víc dohromady..

 87. ne, nejdou..nemám je ráda :)) a v romantice už vůbec ne..jako..celkově romantiku nemám ráda, ale to už je detail :))

  bello je to archív, už se tam nic nepřidává… prostě se teď přidává na normální fan, který s epro přidávání zřídil… na archívu už není místo, je to zkrátka archív 🙂

  kuk otevřené konce jsem už psala a vyžadují si furt vysvětlování a už nejsou moc in, už bych se spíš opakovala a to by bylo o ničem a navíc…já chtěla happy endem šokovat, protože na ně není u mě nikdo zvyklý :))) Ale já si u svých sad endů zůstanu, mám je ráda :)))

 88. Naoiš prosím nějakou povídku s páry Harry/Ginny nebo Harry/Hermiona!!!!!Prosííííííííííííííííííííííííííííím

 89. musim chytit dych toto je……….take uzasne…..kto by si pomyslel ze G a S budu spolu velmi dobry napat na poviedkea uz od prvych riadkov az po koniec som to citala take 2-3 dni za sebou s prestavkami samozrejme lebo sam mala to stastie a zacala som to itat az ked bola povietka hotova no ca vlasne som chcela povedat uz som dako odbocila………ty ze nemas rada romantiku?niako mi nejde do hlavy ako niekto nemoze mat rad stastne konce a romantiku a ktomu taky clovek ktory dokaze napisat taku uzasnu poviedku ako ty?!……..moj mozog to nedokaze pochopit toto bola jedna s tvojich najlepsich poviedok ake som zatial stihla precitat od doby co som stihla obiavyt tvoj blog je to neskutocne krasne a take romantickeeeee ach…….inak prejem vsetkym STASNY NOVY ROK ackoli za par hodin bude rok 2007 to je cislo co?…….no ja sa tu uz nebudem viacej rospisovat prejem ti nech aj dalej pises take skvele poviedky ak nie aj lepsie a viacej s happyendom majte sa vsedci pekne!:o))

 90. Ahoj předpokladam že mě tu nikdo nezná a musela jsem sebrat dost odvahy abych se sem rozhodla něco napsat…no nic. Pikový král byl naprosto úžasný ,božský, krásný, skvělý.Moc se mi líbil.jen tak dál!

 91. Ahoj předpokladam že mě tu nikdo nezná a musela jsem sebrat dost odvahy abych se sem rozhodla něco napsat…no nic. Pikový král byl naprosto úžasný ,božský, krásný, skvělý.Moc se mi líbil.Jen tak dál!

 92. hustý.ale zprvu sem se lekla ze tahle kapitola bude kdyz se ginny vrátila do nepozmenene budoucnosti.jak ji mcgonagallova privitala.ale jako harry si zaslouzi nekoho lepsiho nez cho treba aspon vztah ginny a harryho moh zustat stejnej.a tyky by me zajimal sirius.jestli ma decka manzelku atd.

 93. To je dokonalý, nevím, jestli to už tady někdo nepsal, těch komentářů tu máš moc :o). Tenhle konec, no… už jsem si začala myslet, že Snape myslánku nepoužil a že neví o koho jde, ale je to úžasné. Smekám, drželas mě napnutou do poslední chvíle :o)

 94. Je to opravdu pěkné,ale je škoda,že to skončilo…velká škoda.Mohl bys napsat pokračování i když si myslm,že ti tenhle příběh už musí lízt krkem.Krásné…

 95. toto je vážně suprová povídka. moc se mi líbila. Blanch, jsi úžasná. Úplně mě to dojalo. Vážně. Je to nádherný. Není mnoho lidí kteří umí psát tak jako ty. Mohla bys to klidně dát do vydavatelství….je to úúúúúplně nejvíc super….

 96. Hojkyy!!Je to super ale nemohla bys napsat takový malý dodatek jak to bylo se severusem a ginny?jako třeba jestli se vzli nebo tak?to víš já jsem romantická duše a celkem mám ráda šťastné konce :-)

 97. Hojte lidi!Plosíím koukněte na muj blog a přečtěte si některou mou FF a napište komentíky!Budu vděčná!Papa a předem díky!

 98. tohle se mi taky libilo. i kdyz sevieho nesnasim:))) zajimavy napad a vubec..krasne zpracovane. ma to napad a styl, je to netradicni a zaujme to. proste celá blanch:) it´s so grat!

 99. Tak to je úžasný!!!! Já jsem si původně tu poslední kapitolu ani nechtěla číst, protože jsem myslela, že to zas skončí blbě….ale věřím v zázraky a vyplatilo se:) Akorát bys mohla napsat pokráčko….stačila by třeba jedna kapitolka, ale kdyby jich bylo víc, taky bych se nezlobila:) Jo ale zase ti musim něco vytknout:četla jsem tví předchozí komenty a ty tam píšeš, že nesnášíš Happy-endy, ale takhle je to mnohem hezčí, než když tam polovina lidí umře… A rozhodně ti doporučuju psát romantiku, protože ti moc de:)

 100. Nikdy mě nedonutíte napsat pokračování k povídkám jako je tahle, absolutně ne :)) Podle mě už tam ani není o čem psát, ale jedna slečna(nevzpomenu si na nick, bohužel) pokračování na tuhle povídku píše.

  Nedoporučuj, k tomu se nikdy neskloním :)) Nenávidím romantiku(vlastní), cizí se mi vcelku líbí, pokud není sladce přehnaná, ale já osobně ji nemám ráda a happy endy taky ne :)) Bohužel.

 101. blanch škoda že tenhle žánr emáš ráda ale ohle je..rpsotě užasný..ale třeba trchu ehcápu že jestli an ní apoměl jaktože měl toho krále a mlon otázek mě zajímá ale t je uplně jedno..j ot uplně nádhernáý..dokonce jsme si i u once pobrečela…hdně :))) a musím přiznat že tvj e povídky mě baví víc jako Rowly knihy..

 102. Akorát je divný, že Lily nepoznala Ginny, alespoň vzdáleně jí mohla připomínat její někdejší přítelkyni, to je jasný…

 103. Alio těžko by ji mohla poznat, když jim přece Albus vymazal paměť..je to tam napsáno…jen Severuse Ginny upozornila, aby si uchoval vzpomínky na ni v myslánce… ten jediný si na ni vzpomínal.

 104. he:). Tak něco mi říkalo, že bych si tu povídku měla přečíst. A udělala jsem dobře. U některých pasáží jsem se křenila jak hloupá (vzhledem k tomu, že už víme, jak to vlastně skončí…). Strašně se mi líbil nápad s pikovým králem a skláním se před čtivostí této povídky. Existují jen tři kapitolové povídky, které jsem takto zhltla. Obdivuju tě, žes našla sílu to dokončit. A jsem ráda za ten konec. Mám ráda šťastné konce a myslím, že kdyby Severus na konci zemřel, bylo by to takové…kýčovitější než happyend. Jediná věc, která mě trošku naštvala byla ta věc s Cho. Já ji Harrymu fakt nepřeju:). Dala bych ho dhromady s Lunou^^. Ale jinak se mi povídka moc líbila. Hlavně ten Severusův vtip s kočičkama, ten si musím zapamatovat:).

  Díky, Blnch, za tak skvělý zážitek…možná, že jsem po tvé povídce začala mít ráda Seva…ach jaj…co to se mnou děláš?

 105. Titany…ty a tadY? wow…

  já Cho nenáááávidíííím :))))) Ale seděla mi tam.

  Probůh..ale tuhle hrůůůzzu..jaxe ti to mohlo líbit? Já se sama sobě divím, že sjem to dopsala a druhotně se divím, že jsem to dávno nesmazala…ale asi vím proč…když teď píšu slash, chci, aby tu byl i důkaz toho, že jsem byla někdy schopná napsat hnusnou romantiku 🙂

  Mimochodem…ten obrázek jsem neviděla…ten se k tomu pekelně hodí..díky Tit…je skvělý..

 106. No to víš já…taková romentická duše…proti slashi nic nemám, ale když si můžu vybrat, tak si radši přečtu něco hetero^^. Každopádně nejsem zaujatá…Jinak to se nediv, že jsem se tu objevila…já šmejdím všude…zvlášť tam, kde se objevuje anime nebo manga<3. Rozhodně tu povídku nemaž…existuje spousta lidí, kterým se líbí…a spousta lidí, kteří ji ještě nečetli:).

 107. Tytno…ne, ty jsi taky blázen do mangy a anime? :))) Naše řady se rozrůstají a rozrůstají 🙂

 108. tato poviedka bola super ……. dobre si to napisala a si perfektne vystihla Snapa (kto si precital HP  vie o com tocim)…si vestica na volnej noho co?:D….ale nie fakt to bolo dobre:D

  ………ste asi s Rowlingovou na spolocnej myslienkovej vlne co?:D

 109. tu povídku sem našla až ted ale je to nejlepší povídka jakou sem kdy našla…ten konec byl tk nádhernej že s toho mám prostě depresi….vážně….chce se mi brečet…ale je to tak nádherný…ja to prostě nedokážu popsat slovama…

 110. tyjooooo, paráda……..jej, newim co vic napsat, taky nemám slov, ….piš piš piš dál, umíš to líp než kdokoli jinej!!! fakt!!!!! hroooozně krásně se to čte, a nejlepší je to před spaním…….:-))))

 111. Milá Blanch, nevím, jestli se ještě díváš do komentářů:) Přesto ti musím říct, jak jsme byla z této povídky nadšená:) Dneškem jsem ji přečetla už 6krát a stále mě nepřestává unavovat:) Máš opravdu neobyčejný talent.
  Baví mě sledovat, jak se po čase tvé psaní měnilo a mění..jsi v tom vážně stále lepší a lepší:) Snad se někdy dočkáme a i ty budeš uznávanou autorkou knih, ke kterým se budeme rádi vracet:)

 112. [207]: Na tohle nemám co říct. Jen, že jsi asi nečetla moc dobrých děl, když tomuto přisuzuješ takovou kvalitu. Já se za něj dodnes nesmírně stydím a nestáhnu ho pryč jen proto, že je zkrátka mou součástí a minulostí a nebudu pokrytecky tvrdit, že ta povídka nikdy nebyla.

  Vážně si vážím tvých slov a děkuji, nicméně s nimi nesouhlasím, ale to je čistě můj problém 🙂

  Mé ambice v poli spisovatelství dost uvadají, takže si nemyslím, že taková doba někdy nastane, ale díky 🙂

 113. To byl teda absolutně BOŽÍ konec :-)  :-)  :-)

  Už jsem v takový ani nedoufala :-D

  Jsi skvělá :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D  :-D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..