„Můj čas…“

Aspoň malá cena útěchy, i když je to nic moc. Vzniklo to ještě v Chorvatku, když pršelo a je to jen taková..no..kulturní vložka :)))
Je to spíše psychologická jednorázovka. Trochu kratší..nic zvláštního ani kouzelného. Snad to pochopíte…
A ještě dotaz: Napište mi, kdo jste si mysleli, že to od začátku byl…

Můj čas…
je pouho pouhé prozatím…
můj čas…
může říct já už neplatím…
Temný kraj plný temných vzpomínek. Kolem průhledné nepropustné stěny. Stísněnost, konec všeho. Vězení mezí reálným světem, životem, mezi vzpomínkami a zapomněním. Neschopnost a nereálnost se odtud dostat. Vidím ven, ale oni nevidí sem. Proč? Žijí si své skutečné životy a já uvízl zde. Jsem tu sám, ztracen, navždy a nemohu ven z této propasti.

Rád tak rád bych žil…
a mám jen zbytek sil..
a času míň, než se mi zdálo před půl hodinou…

Tíseň mě stíhá, už nemám moc času, přátelé moji, nezapomeňte. Miloval jsem život, ale byl jsem o něj nečestně okraden. Nezbývá mi zde moc času, nezbývá mi, než odejít bez rozloučení. Oo, jak mi chybíte, přátele, kamarádi, známí, ty, světe, tam venku..
Vidím vás, moji milí, vidím všechno, netruchlete, prosím, ne pro mě, život ke mně nebyl fér, ale není to vaše vina. Však se ještě sejdeme, jednou…
Tato cesta je jen přechod do věčných lovišť. Jsem jí omezen. Už moc mi nezbývá. Vy mě máte za mrtvého, ale já žiju, žiju…pokud se tomuto živoření dá říkat život. Připadá mi to jako věčnost. Už moc mi nezbývá..už moc ne. Zachraňte mě. Paní s kosou už za branou čeká a mě tohle leká..
Příteli chvátej SOS,
ať jsem i zítra čím jsem dnes,
zbav mě tíhy mé, rány mé co nejdřív,
příteli chvátej píšu vzkaz,
dej mi co ztrácím, dej mi čas,
vrať mi víru mou, lásku mou
a té nejvíc.
Z vlastního spánku můžeš krást,
jen času svého dej mi část,
boj s časem toužím tentokrát,
neprohrát…
Byl mi vzat život, na který jsem tak dlouho čekal. Bylo mi odebráno něco, co si naivně říkalo život.
Ty, osobo, tak blízká a přece mi vzdálená. Tahle zrada nebolí, ale vzala si mi to jediné, co mi zbývalo, vzala si mi život. Vzala si mi „můj čas…“
Čím naplnil tě Temný pán? Oči černé jako smrt, tvá černá povaha, to je ten praslavný Zmijozel. Plný zrádců, ale to ty víš. Myslel jsem si, kdysi, že jsi krev mé krve, ale není se čemu divit. Opravdu není.
Já jsem teď tady a ty tam a pácháš další zlo. Lord Voldemort shlukuje své stádo, své ovečky. Ty jsi jeho ovčácký pes. Oh, jak jsi klesla, ty zrádná bestie.
Vím, že jsem neměl v životě žádné opravdové příbuzné. Nikdo to netušil, ale byl jsem sám. A teď, když jsem konečně naplnil svůj mizerný život, našel se Harry. Byl jako můj syn, můj nejbližší, po jeho rodičích. Miloval jsem jej. On také přišel o všem. Neměl rodinu, byl vyděděnec, stejný jako já. Tolik jsme toho měli společného. Měl jsem rád jeho matku, jeho otce…ale Harryho více. Dej mi bůh za pravdu, Harryho více. Viděl jsem se v něm, byl všechen „můj čas,“ a ty si mi ho, zrádkyně, vzala.
Nikdy jsem mu neřekl, co pro mě znamená a teď už je pozdě. Už jsem nedostal příležitost. Umřu, aniž bych mu to kdykoliv mohl říct…jen naposledy…

Můj čas…
to jsou jen chvilky takové…
můj čas…
se ocit‘ v tísni časové…

Rád bych zůstal živ…
chci dýchat jako dřív…
a čekám dál…
že přece ustrneš se nade mnou…

Už nezbývá mi mnoho času. Cítím svou rozpolcenou duši. Cítím, jak se odděluje od mého těla… dělí se na dvě části. Chce pryč, zmizet z té přebytečné vnější skořápky. Vím, co mě čeká. Má duše splyne s tímto meziprostorem, tělo pohltí červi. Jsem v koncích. Teď umírám… a sám. Život se se mnou nemazlil. Celý jsem ho prožil sám a sám také umírám. Jaká ironie osudu. Cítím, jak se blíží konec.
Nemohu dýchat, nemohu se hnout. Má mysl mě zrazuje. Je to tu čím dál horší. Přecházím do stádia, kdy bych rychlou smrt přivítal s otevřenou náručí…Ach..můj bože…bolí to…ono to bolí..neber mi mou duši, prosím, neber mi můj život, neber mi „můj čas.“
Na začátku jsem si přál žít, ale teď…dámo s kosou, přijď si už konečně pro mě. Dusím se ve vlastním těle.
Příteli chvátej SOS,
ať jsem i zítra čím jsem dnes,
zbav mě tíhy mé, rány mé co nejdřív,
příteli chvátej píšu vzkaz,
dej mi co ztrácím, dej mi čas,
vrať mi víru mou, lásku mou
a té nejvíc.
Z vlastního spánku můžeš krást,
jen času svého dej mi část,
boj s časem toužím tentokrát,
neprohrát…

…až budeš příště v tísni sám…
kus času svého já ti dám…
a pomoc tvou ti zítra tím…
oplatím…

Sbohem Harry!
Zpropadený kamenný oblouk!
„Přijdu si pro tebe, Bello!“
Bezvládné tělo padlo v meziprostoru a závoj kamenného oblouku na Odboru záhad se ani nepohnul.

81 komentuje „Můj čas…“

 • HPGirl  píše:

  Mně tedy hned na začátku napadl Sirius…a jak vidím, hádala jsem správně.-)

 • Blanch  píše:

  hej..ono je to zase černé..se na to vykašlu 🙂

 • Radka  píše:

  Dobrý, ale kdy bude další pikovej král?

 • connie  píše:

  Mě to taky už na začátku přišlo na Siriuse;-) moc pěkná povídka mimochodem

 • Antea  píše:

  Sirius. Napadl mě hned po prvním odstavci. Hezký, pěkně procítěný :-)

 • ovce23  píše:

  Já jsem to taky tipla na Siriuse hned po prvním odstavci….po druhým nebo třetím už to bylo jasné

 • ovce23  píše:

  A jinak je to moc pěkný, hlavně na začátku, když je to zahalené závojem nevědomosti a nejistoty

 • Jackie  píše:

  Jj, taky mě napadl Sirius. Je to fakt moc hezký! I když tak trochu depresivní… Chudák Sirius!

 • lolla  píše:

  no jo, zas sem tu nejblbší, já nejprve myslela na severusa, až někde v polovici mi došlo že to je sirius…

 • Pentu von HELLsinki  píše:

  Mě teda hned na začátku taky napadlo, že by to mohl být Sirius… A mám pravdu (: Móóóc hezký Blanch (: Jako vždy (:

 • Blanch  píše:

  snad jste nečekali nci veselého :))

  Mimochodem, je to vlastně songfic..píseň možná někteří…spíš ti staří, znáte. Je ze seriálu Sanitka…zpívá ji S. Hložek a H. Zagorová…je to nádherná písnička a na základě toho textu mě napadlo tohle…

  Vždycky jsem Siria  z té propasti zachraňovala…jednou ho poslala do jiné reality, jednou do budoucnosti..jednou ho zachránil Harry a jednou se stalo něco divného a Oblouk ho vrátil..ale tohle je první rádoby povídka, kde si ho Oblouk opravdu vzal navždy…

 • Madelein  píše:

  Tak to bylo velice zajímavé, mám zase celý den o čem přemýšlet… :)) velice, velice se mi to líbí… :)) musím se přiznat, že v první větě mě taky napadl Severus, ale pak to prostě nemohl být nikdo jiný než Sirius… :))

 • Heather  píše:

  Njn….

 • mol  píše:

  napadlo mě že to bude Sirius ještě než jsem to otevřel 🙂

 • ovce23  píše:

  Tak tomu říkám dedukce=)

 • sigam  píše:

  mě první napadl Remus :-)

 • barka  píše:

  Taky mi nejdřív přišel na mysl Remus, pak Harry a pak hned Sirius – asi od páté věty.

 • Genevieve  píše:

  popravdě mě jako první napadlo Draco… netuším proč, prostě jsem měla takový pocit… pak jsem si říkala že Sirius, ale přišlo mi, že by se tam hodil i Remus a pak mi bylo jasný, že je to Sirius. Ale je to moc pěkný 🙂

 • Genevieve  píše:

  to koment 11: všechno je jednou poprvé… jednou jsi ho musela nechat zemřít 🙂

 • cloverdee  píše:

  Mě okamžitě Sirius. nevím proč, tak nějak jsem to vycítila, i když zase na 100% sem si jistá nebyla. Ale pak, jak je tam to s černýma očima a krví….jasná bellatrix a nikdo jiný, než Siri to být nemohl. A pak se to osvětlovalo víc a víc. jenže mě vážně překvapila ta písnička… hned, co jsem si přečtla na hlavní stránce název, napadla mě, ale říkala sem si, že je to blbsost, pže přece jenom nenapadlo by mi jí použít zrovna na povídku…ale je fakt, že ten text má krásnej, ten se mi líbil vždycky…a i když mezi straší osazenstvo roizhodně nepatřím, spíš asi naopak=OD, tuhle písničku znám moc dobře.

  No, abych to shrnula…moc se mi to líbilo, tak nějak mě to chytlo za srdíčko. hezký, moc hezký, Blanch. A ještě něco ostatním: mě se sice Pikový král taky líbí, a moc, ale rozhodně nechci na Blanch tlačit. Sama moc dobře znám, že někdy na to prostě není nálada a to jsem v psaní teprve začátečník. Ale jako nějakou povídku mám taky rozepsanou hoooodně dlouho. a prostě nemám náladu zrovna na tuhle povídku, byť by se mi líbila sebevíc. prostě nemá cenu na to tlačit. takže komenty sou dobrý, popohnání taky, ale přijde mi už přehnaný, když se všude píše…hm, dobrý a kdy bude Pikový král? a Blanch, napiš další…..každý den, už několikrát za sebou. jasně, že taky chci pokračování, ale nemusím Blanch honit každý den. Doufám, že sem se vás nikoho nedotkla, ale tohle je můj názor.

 • Glum Vlk Angua  píše:

  To bylo pěkný, moc se ti to povedlo:-))

 • Blanch  píše:

  Je, všem vám fakt děkuji :)))

  Mně se tahle povídka moc nezdála, je to taková odddechovka… a prostě..nic mos, ale tak…proti gustu žádný dišputát, že ano :)))

  Jinak, PK bude zřejmě asi dneska, už jsem se to fakt rozhodla dopsat…ale nic neslibuji :)))

 • sparrow  píše:

  moc hefký=)))

  od začátku sem si myslela, že je to sirius=))

 • Adriana  píše:

  Hmm je to fakt hezký. vždycky tě napadne něco geniálního. 🙂 Jinak jsem si ze začátku myslela Siriuse, pak Červa a potom Draca ale ke konci vyhrál Sirius 🙂

 • Jackie  píše:

  Blanch, je super, že už bude další díl PK! Jsem strašně ráda! Těšila jsem se na to jak malý dítě!:o) Už jsem to sem ale nechtěla psát, protože mi bylo jasný, že toho musíš mít plný zuby… Pořád samý "další kapča"… Jasně, zájem potěši, ale mě by to už docela deptalo! A tebe to, zdá se, taky už dostalo… Je dobře, žes nám závislákům pořádně zatla tipec, ale je fajn, že už seš zpátky!:o) Takže teď, když už ses rozhodla, že to sem dáš, že si uděláš čas to dopsat, konečně můžu říct nahlas AŤ UŽ JE TO TADY! NEMŮŽU SE DOČKAT!!:o)

 • Princess  píše:

  Smutný, ale hezký. No jasně že je to Sirius, to je jasný už vod začátku:-)

 • warrion  píše:

  Jj, taky jsem od začátku myslela na Siriuse… teda, nejdřív spíš proto, že je to tvůj oblíbenec, ale pak už to bylo jasný….

  btw – to je ta, co jsi vymyslela u moře?

 • míša  píše:

  ja na zacatku mysleja ze je to brumbal ale vpulce ne napadl sirius

 • Veverca  píše:

  Ahoj, fakt hezký. Napadlo mě dost lidí a Sirius v první řadě. Vždycky sem přemíšlela nad každou větou kdo to je a proč to je :-) Fakt srada. Už se těším na PK!!!!!

 • Julka  píše:

  Sirius….bylo to jasné už na začátku…o kom jiném by Blanch mohla psát,že? Pak mě napadl Sevie,ale toho jsem okamžitě zavrhla.Mimochodem…hezká povídka…:D

 • Veverca  píše:

  Brumbál mě taky napadl i Voldík (ale toho sem pak zavrhla, když začal fylosofovat o lásce a pak o Harrym:-D).

 • Francis  píše:

  nejdřív mě napadl Harry, ale po pár odstavcích už mi bylo jasný, že to nemůže být nikdo jiný, než Sirius. ;-)

  Veverco: no fuj, jak můžeš napsat "fylosofovat" s y!

 • Lucy  píše:

  No mě napadl hned Sirius a po prvním odstavci to bylo jasné:) Já jsem generace, která zná Nemocnici na kraji města dobře:) A písnička je pěkná, stejně tak i povídka..:)

 • Erikka  píše:

  Hned mě napad Sirius. Pak jsem si si řekla nebo REmus?? Po chvíli: Ne! Už to mám! Je to Voldík! A teď zas vím, že nemám měnit názory…

 • Francis  píše:

  Jo ten seriál sice neznám, ale tu písničku celkem dobře. A je naprosto příšerná, nemám ji ráda.

 • Annika_  píše:

  nejdřív jsem nevěděla ale pak od toho druhého odstavce mě napadl Sirius

  ps: je to tak hezký, ale tak smutný, fňuk…..:)

 • Silwen  píše:

  Tak já se přiznám, že mě hned na začátkzu napadl Harry.. Připadalo mi to jako kdyby se připravoval na souboj s Voldemortem. Není naděje na vítězství a on si připadí odloučený od všech.. Pak mi samozřejmě došlo, že je to o Siriovi..:0)

  Blanch, myslím, že je to pěkná kompenzace za PK. Já totiž ráda takový negativní pocitovky.

 • Verč@  píše:

  Mě hnedka napadl Harry,pak brumbal a potom sirius;o)

 • Blanch  píše:

  Julko o kom jiném? Já píšu o všem, nemám vyhraněného jen Siria :))) Můj repertoár už obsahuje Draca, Lucia, Tonks, Remuse, Siria, Severuse, Harryho, Ginny, Jamese, Lily, Voldíka…Rona, Hermionu…skoro už všechny..o Sevíkovi, Dracovi, Removi a Harrym mám nejednu… teď samozřejmě myslím jen jednorázovky :)))

  Warr..no máš to přece v úvodu napsáno 🙂

  Francis vidíš, já ji miluji..je krásně depkoidní 🙂

 • warrion  píše:

  Blanch: nj, já byla tak dychtivá literárního díla, že jsem si toho v úvodu nevšimla :)))

 • Linbrethil  píše:

  Napadá mě sirius, tak si to jdu přečíst…

 • Heather  píše:

  No ne ne!Pro Bellu mi nikdo nepůjde 🙁

 • Bára  píše:

  Mno tak já si hned ze začátku tipla Siria =D ale pak mě ještě vrtal hlavou Remus a Brumbál 😉

 • Blanch  píše:

  Heat :))))))

  warr :))

 • Sandia  píše:

  Mno tak nejdřív sem myslela Siria,potom mě na chvíli napadl Remus,ale nakonec Siri :-)

 • Mia  píše:

  no tak u mě to bylo na přeskačku.. nejprve Sirius, poté Brumbál taky mě napadl James, Harry.. no mám moc živou fantazii :o)

 • maja  píše:

  Hned jsem tušila že to bude Sirius, ;)) je to … hezký 🙂

  Ale teď už jdu na 17.kptl Pik. krále 🙂

 • cloverdee  píše:

  mě se staršně líbi ten text, jak už sem řekla…odjakživa je silnej. Ale ta melodie…nevím proč, nějak se mi k tomu nepasuje=O)

 • Mary  píše:

  teda ¨blanch nechápou co se ti na tom nezdálo ja krásná i když smutná…jo Sirius mě napadl hned na začátku,.

  Chdáček malje

 • Blanch  píše:

  clov mně se to líbí oboje spojené….celá písnička mě učarovala už v mém dětství, když jsem poprvé Sanitku viděla..myslím, že to bylo někdy v první třídě… :)) a od té doby se mi líbí…ale jako dítě mě nikdy nenapadlo, že bych k tomu mohla napsat povídku, že ano :)))

 • Limetka  píše:

  krucinál Blanch jak ty to děláš že mě vdycky rozbrečíš. To bylo tak hnusně,ale tak hnusně nádherný že to ani není možný. Vážně zase si zabodovala.

 • Blanch  píše:

  Limetko tys to tak hnusně krásně řekla :)))) Ne, tohle tě přece nemohlo rozbrečet…to jsem nechtěla…

 • cloverdee  píše:

  no, tak to je asi jasný=OD Ale já ten seriál nikdy neviděla, lae písničku znám, pže když sem byla vážně malá, tak ten seriál opakovali dopoledne a rodiče na to koukali….a tak sem vždycky slyšela tu píseň….ale jako, od tý doby, co ho chci vidět, ho eště nedávali=O(((

 • Trea.c  píše:

  když sem si přečetla první odstavec zastavila sem se,první co mě napadlo -Sirius…přišlo mi to docela jasný…jenže pak sem si uvědomila..' psala to blanch…to nebude Sirius…vtom bude nějakej chyták ':)…mno ale jak vidim tak sem to odhadla dobře…:D

 • barca.haha  píše:

  sirius byla jasná volba ;o)

 • Blanch  píše:

  clov no jo..dávali jen pokračování…  ale někdy, když mi bylo 10, tak to dávali taky… no jo, to už je ale zase pěkná doba  :)))))

  Trea tys na to kápla..já jsem chtěla mást…chtěla jsem, aby vám bylo jasné, kdo to je, ale zároveň vás hlodal červ, aby jste vydedukovali i někoho jiného..nevím, zda se mi to povedlo, ale dopadlo to holt takto 🙂

 • Lískulka  píše:

  moooooc hezký!Jak jinak!napiš víc povídek takhle narychlo.A bude to super!

 • Fiery  píše:

  Banch myslim, že u mě se ti to povedlo…..myslela sem, že je to Sirius, ale taky mě napadlo že to bude chyták.Ale jak sem se postupně pročítala so konce tak mi bylo jasný že to nikdo jinej bejt nemůže…..:-)

 • Fiery  píše:

  * Blanch ne Banch :-D Byl to jen překlep…..

 • Blanch  píše:

  pochopila jsem, neboj :))

  A děkuji moc

 • Renča  píše:

  napiš mi pls jestli to má cenu pokračovat v tomto příběhu http://rencatka.sblog.cz

 • Lískulka  píše:

  jo moc smutný,ale hezký

 • Ivík  píše:

  Sice opět smutný konec,ale moc hezký,procítěný

 • Blanch  píše:

  děkuji…

 • Anael  píše:

  pekne

 • Pepcha  píše:

  1.Sirius

  2.Draco

  2.5.Severus(i když jsem věděla, že je to blbost)

  3.Harry

  4.Ron

  5.Remus

  6.Sirius

 • naty  píše:

  nejdřív mě napad Sirius…pak sem si řikala, jestli to neni myšleno jenom jako, že je někdo někde a umírá sám nebo něco takovýho, ale na konci sem si byla jistá, že je to Sirius.

 • MOONY  píše:

  ze zacatku jak sem to cetla tak me napadl Remus, ale poztupne sem zjistovala ze to opravdu neni on… ale vypada to na Siriuse… a myslim ze to bude jedine on…:D

 • Blanch  píše:

  :))) taky, že je :))

 • Heremína  píše:

  Mno teda mě první napadl Voldemort, potom Brumbál a pak i Sirius… na potřetí správně =o)

 • aenda  píše:

  hned ze začátku jsem si říkala že je to sirius když se tam zmínilo vězení

 • Eileen  píše:

  Nejdřív sem si říkala … jasnačka, to musí být Sirius, ale pak sem začla pochybovat a na konci už sem si zase začla myslet že je to určitě Sirius… 🙂

 • Ewelin  píše:

  od začátku jsem měla tušení že je to Siri a měla jsem pravdu :-)

 • Andy  píše:

  Já si na hned na začátku myslela že je to Sirius.¨Jsem ráda že jsem hádala správně!

 • Lísadlo  píše:

  Já myslela buď Siriuse nebo Harryho,ale spíš toho Siriuse.

 • Sue004  píše:

  Já myslela od začátku do konce na Severuse, ale neni se čemu divit při mé barvě vlasů…=D

 • vera  píše:

  kdo jnej než SIRIUS…

 • exwe  píše:

  Jasne ze sirius

 • Figotka  píše:

  Nejdřív mě napadl Draco, nebo Snape… když jsem ale četla o přátelích a kamarádech, tak jsem je oba zavrhla… no a pak mi přišel na mysl Lupin, proč, ani nevím jak… no a až na konci jsem se dozvěděla, že to byl Sirius…

 • Sue  píše:

  Fakt pěkně procítěný! Smutný, ale krásný. Sirius je moje oblíbená postava. Napadlo mně, že je to o něm hned na konci prvního odstavce.

 • helix  píše:

  já právě z  toho byla zmatená ale když jsem si přečetla že propadl obloukem tak mi bylo hned jasný že je to Sirius :-)

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code