Epilog

„Tak Harry, doufám, že se zase brzy uvidíme,“ podával svému kmotřenci ruku Sirius.
„No, já tě uvidím určitě dřív, než ty mě.“ Usmál se na oplátku.
„Nikdy nevíš. Co když mezitím umřu, teď se změnila budoucnost.“
„Nevtipkuj, Tichošlápku, to není sranda!“ Zavrčel Harry, načež se otočil na Rema. „Tobě přeju, aby ses do té doby moc nepokousal.“
„Jo, budu se snažit, Harry,“ zaculil se Remus.
„Řekni mi něco,“ vložil se do loučení James. „Proč se vlastně loučíme až tady? Tu cestu sis klidně mohl odpustit, ne?“ Kouknul na ceduli nástupiště 9 a ¾.
„No víš, musím se přemístit nějak rozumně. Nevím, kam mě zase Obraceč odnese. Pokud bude fungovat tak, jak má, tak se aspoň ocitnu na místě, ze kterého bych měl trefit domů. Bradavice by mi poněkud vadily. Vezmi si, že se vrátím zase do doby, odkud jsem přišel.“
„To ano, ale pokud jsi ten Obraceč použil z Grimmauldova náměstí a ono tě to přesunulo do Bradavic, tak by tě to zase mělo vrátit zpátky na Grimmauldovo náměstí, ne?“
„To zřejmě ano, ale nikdy si nemůžu být ničím jistý.“ Dodal Harry.
„To je fakt.“ Zhodnotil situaci Tichošlápek.
„Tak se tedy měj,“ odmlčel se James a prohlížel si Harryho oči, „synu,“ dodal hrdě.
„Ty taky, táto a víš, co jsem říkal.“
„Jasně, hlavně neumřít!“ Zazubil se Dvanácterák.
„A propoj, když jsme u toho umírání, co Petr?“ Optal se Pobertů.
„Dneska musel odjet dřív, ale jsme s ním dneska večer domluvení do Děravého kotle.“
„Fajn. No,“ usoudil nakonec Harry, naposledy si všechny prohlédnul. Malá kapička slané vody se mu drala do očí. „Tak tedy sbohem.“
„Na viděnou,“ opravil ho s úsměvem Sirius.
Harry zašel za výklenek a vytáhnul z kapsy Obraceč času. Přesně tolik dlouhých obrátek, kolik mu poradil Brumbál. Vztáhnul prsty k obrátce a ta se po chvíli začala točit.
***
Harry pocítil známé brnění v těle. Konečky prstů na nohou i na rukou mu začaly mravenčit. Svět kolem něj se ponořoval do mlhavé vidiny a pohyby kolem naznačovaly, že čas se vrací do správných kolejí. Veškeré události, vzpomínky, zážitky, všechno to vypadalo, jako by právě někdo pouštěl zrychleně video a přetáčel ho na konec kazety. Všechny ty zážitky mizely za novými a zase novými.
Dopadnul na nějaké pohodlné křeslo.. spíš jako by ho tam někdo opatrně položil. V tu chvíli otevřel oči.
Zpříma se posadil na polstrované sofa, které bylo na opačné straně místnosti, naproti staré vážené knihovně rodu Blacků. Promnul si oči a zvědavě se rozhlédnul kolem. Zrak mu spočinul na koberci těsně pod sofa, na němž ležel. Ležela pod ním kniha s titulem Vzestupy a pády mocných čarodějů. Opatrně knihu uchopil do ruk. Otevřel vazbu a chtěl do ní vložit Obraceč času, který v ní našel.
Ale něco tu nesedělo. V knize vůbec nebyl vyřezán prostor, do něhož byl Obraceč vložen. Snažil se zalistovat dál, jestli ta díra není vyhřezlá třeba na konci, vždyť kniha je dost tlustá, mohl se splést. Ale jak listoval, jak hledal, nic nenašel. Kniha byla prostě celá a bez jakéhokoliv poškození.
Instinktivně se dotknul řetízku, který mu visí na krku, ale náhle zjistil, že tam žádný nemá. Znovu dlaněmi zapátral po tolika hledanému zlatu se zlatými obroučkami, ale nic. Obraceč času byl fuč. Nebyl tam. Prostě ho tam neměl, ačkoliv si byl jist, že si ho na nádraží King´s Cross před dvaceti lety navlíknul.
Dokonale zmaten nechal ruce vklouznout do kapes. Zrada! Ani v jedné z kapes Obraceč nenašel. Hledal dál, někde v oblečení přece musel být. Ale marně. Po Obraceči času se slehla zem.
Vyběhl z místnosti a snažil se někoho v domě najít. Vždyť tu přece nemohl být sám. Sirius tu s ním snad bude. Nebo, bylo by to logické, má prostě byt už jinde a nikdo tady Harryho nečekal.
Musí jít ven, musí se po nich podívat.
V předsíni si nazul boty a ve chvíli, kdy otvíral dveře se srazil s Remem.
„Reme!“ Křikl šťastně. „Rád tě vidím. Kde je Sirius a táta? Kde je máma? Kde všichni jsou? A proč jsem tu sám?!“
„Harry?!“ Zašeptal vystrašeně.
„Ano?“
„Není ti něco?!“ Strachoval se Remus.
„Není, proč? Co by mi mělo být?!“ Zvýšil netrpělivě hlas Harry.
„Vždyť Sirius i tví rodiče, vždyť oni..oni jsou mrtví!“
„Cože? Mrtví?!“
„Ano, vždyť si sám viděl Siriuse spadnout za ten Oblouk.“
„Takže, takže..“ Harrymu se v hlavě honil obrovský proud myšlenek.`Copak jsem se zbláznil? Vždyť se přece musela budoucnost změnit.. teda vlastně už minulost. Vždyť, nebyl to jen hloupý žert. Já jsem tam byl! Nebo ne?´ Zpytoval svědomí. Zamyslel se. Probudil se přece na sofa. Kniha byla na zemi a v ní žádný výřezek. Žádné památky po tom, že by tam kdykoliv byl Obraceč času. A Obraceč, ten úplně zmizel. Harry ho prostě nikde neměl. `Byl to jen sen!´ Pomyslel si trpce. `Byl to jen sen! Jen pitomý sen! Proboha. Bylo to tak živé, tak..tak autentické. Vždyť já se jich dotýkal, mluvil s nimi. Učil jsem se.. to, to nemůže být možné!´ V duchu byl strašně hysterický. „Takže.. Brumbál..i Brumbál.., zemřel?!“
„Ano, bohužel ano!“ Prohlížel si dál starostlivě syna svého nejlepšího přítele. „Zřejmě by sis měl jít odpočinout, Harry, nevypadáš dobře!“ Poradil mu, když viděl jeho zničený a zklamaný výraz ve tváři.
„Byl to jen sen,“ zašeptal a sklopil hlavu.
„Tak pojď, Juniore, uložím tě!“
Harry se nechal zavést až do pokoje, kde spával Sirius. Beze slova si lehnul a nechal si udělat lipový čaj. Celou dobu přemýšlel. Nad tím, co všechno v tom snu spolu zažili, nad tím, jak na něj otec žárlil, nad tím, jak všem řekl pravdu. Nad tím, jak je znovu viděl, jaká s nimi byla legrace a že mu vymysleli i přezdívku…
…PROBOHA!
Harry vystartoval z postele jak jen to šlo. Co nejrychleji doběhl dolů, snažil se dostat ke dveřím, ale bylo už pozdě. Dveře zacvakly.
Harry je s malinkatou jiskřičkou naděje otevřel. „Remusi!“ Zakřičel. Ale Remus už byl pryč.
`Byl to tedy sen?´
***
KONEC

Blanch

candita.cz

bíglofil | wowkař | mangacvok | pisálek | grafický magor | metalák | rozhodně pako ... Smrdím tady od roku 2002 a smrdět budu dál!

170 komentáře “Epilog

 1. Tak To jsem nepochopil to se mu to jako fakt zdálo to mi připadá krutý mohlas to nechat tak jak to skončil harry

 2. Delas si srandu???????? Takze oni ho vlastne neposlechli?!?!?!? Cekala jsem toho dost ale tohle fakt ne :-))) Ale jinak fakt husty :-)))) Nepremylela jsi nekdy o tom ze bys neco ze sve tvorby publikovala??

 3. Crowley nemohli poslechnout, leda tak ve snu :)) Harrymu se to celé zdálo..

  Ale na druhou stranu, děj se může brát tak i tak.. vlastně to má dvě východiska, to je pravda. První, že to vzdali a to druhé, že se mu to prostě zdálo..

  Ta přezdívka, to bylo jen takové mírné nakousnutí jeho mysli.. Remus to mohl říct jen tak a byla to náhoda 🙂

  Jinak, kde publikovala? Na internetu to publikuji.

  Michal: bohužel, já jsem měla děj už od začátku danýa  zásadně ho nikdy neměním.. měla jsem to dopředu předepsaný.

 4. No, špatně..neskončilo to nijak..skončilo to tam, kde to začalo 🙂

  V tom případě u Komnaty nebudeš moc smířený :))

 5. To má být jako vtip nebo co??? To si děláš srandu!!! Já nesnáším takové konce… Sem čekala nějaký velkolepý závěr a ono nic… No, nejspíš se s tím musím smířit, že?

 6. Ale mohla bys napsat jestli mu přišly ty výsledky OVCE. Pak by se vidělo, jestli to byl sen nebo ne… :-) Nechceš to napsat???

 7. Jasně, Lilli má pravdu, třeba James, Lily a Sirius ještě "neměli čas" se zachránit, ať mu pošle aspoň ty výsledky a pak se můžou objevit i oni… Prosím!!!

 8. To jako myslíš že tam chceš nechat zemřít asi spstu lidí a hlavně Harryho přátelé, ale to je krutý jestli je to pradvda

 9. To je opravdu dobrý, co dobrý to je úžasně strhující, úplně jsi zmátla čtenáře, všichni jsme věřili že to bude skutečné a on tím,  že jim to řekl takže změní budoucnost ve strašnou. Ale tohle bylo tak nečekaný.Klobouk dolů!

 10. áááá tak to je drsný!!! A já už jsem pomalu začala věřit v happyend:) Proč ty to vždycky děláš tak, že ke konci všechny navnadíš, že by to mohlo dopadnout dobře a pak skutek utek :)) Asi příště skončím se čtením u předposlední kapitoly:))

  Ale jinak ti řeknu… chvilka napětí… klobouk dolů, Blanch. Na tohle nemá ani Temná cesta. Prostě nejlepší povídka jakou jsem četla a vážně uvažuju, že se o tobě zmíním v diskusi sos v sekci Návrhy do síně slávy… 🙂 (A do hlavy mě prosím nemlať) :))

 11. A já jsem tak doufala že ho poslechli a že má Harry rodiče! No nic, možná to je tak lepší, aspoň se nezměnila budoucnost.

  Jo a byl to naprosto úžasnej příběh!

 12. Rebelka: no to si teda zkus. Tahle povídka by jim to tam hanila, neblbni.

  Všem: ne, opravdu nic přepisovat nebudu, žádné pokračování nebude, holt je to konec a musíte se smířit :)) JÁ zásadně své povídky nepřepisuji a nenechávám si říkat, jaký má být konec :)) Jsem zlá, já vím, ale holt to tak je. JÁ tak píšu, zvykněte si :))

  S tím Juniorem to berte prostě jen jako matoucí informaci. Doopravdy to byl prostě jen sen :))

  Jinak Reb..to jsem ráda, že se mi povedlo navnadit a zklamat, byl to můj záměr už od začátku 🙂

 13. Blanch, Blanch… No dobře, já se s tím už smířila, jsem ráda, žes tam dala to oslovení Junior, protože díky tomu jsem si mohla vymyslet vlastní konec. A to takový, že se mu to nezdálo, ale že prostě Brumbál použil paměťové kouzlo, když zjistil, že jim Harry řekl něco z budoucnosti (minulosti). I takové pokračování by mohlo být, ale to tě asi nezajímá, že… Já jen tak, asi nebudu číst poslední kapitoly tvých povídek, jak už prohlásil někdo přede mnou. Nejdřív Temná cesta osudu, teď tohle. Ale to nemění nic na tom, že píšeš skvěle.

 14. Lelli: no vidíš to, napsala jsem to tak, že si můžeš konec domyslet, mno a tohle by taky mohla být jedna z verzí 🙂

  Kamsi jsem psala, že konec není ani záporný, ani kladný a že to každý může brát jinak..

  Phyl: Teď chci konečně dopsat Není všechno takové, jaké se zdá být.. a taky se trošku věnovat Počátkům.. pak budu pokračovat v Třinácté komnatě..

  Reb: beda ti! Takový trapas, víš, jak mě zkritizují? Já z nich mám trach! Nedělej to :))

 15. Neboj se, nemusíš mít strach:) Ale teď to tam ještě dávat nebudu, protože by to pro tebe nebylo žádné hezké přkvapení, když o tom víš :)) A navíc se musím ještě odhodlat, pač abych řekla pravdu se sos trochu bojím :)) Ale přijde to.

 16. Crow: jinak..na knížku mimo net nemám. Navíc, tohle by bylo plagiátorství, nápad patří Rowle a ještě by mě za to zažalovali.

  Reb:  Vidíš, tak se na to úplně vykašli :)) To je dobrý návrh, ne? 🙂

 17. Lidičky,nevadilo by vám kdybych napsala kapitolku kde to skončí…no prostě jinak?Tenhle dotaz platí teda hlavně pro Blanch,protože nechci nikomu krást tvorbu:-).

 18. Blanch:ok,bude to sice trochu trvat ale pak to dám na svůj blog tak se kdyžtak můžeš kouknout.Později sem hodím odkaz,až tam něco bude:-).

 19. Ale jinak..plánuji k tomu napsat něco jako pokračování, ale v jiném slova smyslu.. Prolog bude stejný, ale dostane se zase jinam.. prostě něco jako trilogie Návrat do Budoucnosti.. taxe to taky bude jmenovat.. ale to zase někdy v budoucnu. Jinak přímo  na tohle ..nebudu psát žádnou povídku, myslím přímé navazování na tento konec.

 20. Tak to byl jenom sen jo tak to je pěknej podraz já doufala že se uvidí s Jamesem, Lily a Siriusem je to hezkej příběh, ale má špatnej konec!

 21. Teru: jak jinak :))) Je to prostě bobeček můj drahý :))

  Melodye: já mám špatné konce ráda.. :)) V poslední době je píšu všude.

  A taky.. nemusíš to tak brát.. Harry sám byl zmaten, jestli to skutečnost byla nebo jen sen.. já říkám, že to byl sen, ale můžete to vzít i jinak.

  HPGirl chce napsat pokračování, tak si počkej, jak bude pokračovat ona :))

 22. No jasně! To heslo -Sirius (nejen na bradavický) hrad je přesný… myslím, že je fakt dóóst blbý, že ho Rowlingová tak najednou vysekla z příběhu… no, ale hlavně, že máme tebe a píšeš nejvíc o Siriusovi:o))

 23. Phyllis: Co víš, třeba ještě nějak půjde zachránit. Kdo ví, co je za obloukem, je to přece oddělení ZÁHAD a záhady můžou být rozluštěny a Sirius se může klidně vrátit (aspoň v to doufám…).

 24. Já taky doufám, že půjde Sirius vrátit…. snad máš pravdu Lelli, je to od ní fakt hnusný… ne, že bych Harryho někdy litovala to ne:o)), ale ta Siriusova "smrt" s ním vážně sekla… vždyť vlastně ikdo neví co se stane s lidma, který propadnou obloukem ne? Alespoň se o tom Rowlingová nezmínila… nebo si to snad nepamatuju? Ale myslím, že to fakt nikde nepsala… musím se kouknout…

 25. Mozna by sis mela vic verit :-) Nemylsela jsem primo Navrat do minulosti, ale pokud se nepletu tak si zacala psat nejake fantasy…….

 26. Já už nedoufám, páč nechci doufat nadarmo, Rowla už nejednou zmiňovala, že Sirius je prostě mrtvý a nevrátí se…

  Crow: lépe řečeno, mám ais tři fantasy, ale ani jedno ještě nemám v počítači a ke každému mám zatím jen jednu až tři kapitoly :))) A furt je pro mě přednější HP, protože mě to víc baví, i když až sem vložím povídku Anděl smrti, tak se v tom vyžiju, ale to bude kdo ví, kdy… a jinak, já si nevěřím vůbec 🙂

 27. Hmmm .. Blanch klobouk dolů. Tohle je vážně dobré. Stále jsem čekal zda přece jen prozradí budoucnost nebo ne :o)) Nezklamala jsi ;o) Byl jsem napnutý do poslední kapitoly, ale tak nějak jsem předpokládal tenhle konec, ale přesto mne to uchvátilo. JEN HOUŠŤ A VĚTŠÍ KAPKY !:o))

  P.S.: Osobně si myslím, že kdyby jsi to poslal JKR tak by ti to schváli jako jednu z možností co se v Bradavicích mohlo stát v době Pobertů :o)))

 28. Terulka: Máš pravdu, nikde to nezmiňovala, nebo o tom aspoň taky nevím… :-) Harryho taky moc nelituju, popravdě, nemám ho moc ráda, mnohem sympatičtější je Sirius… Ten se prostě musí vrátit… Prostě musí…

 29. Blanch: Jak píšeš, že radši nedoufáš, protože Rowla řekla, že se nevrátí, tak… No, jednou sem četla, že Rowla řekla, že někdo bude zrádce, ale že to nebude ten, co to nakonec byl. Mluvím o HBP.

 30. Snape není zrádce… :)) Ne, já tomu nevěřím, nakonec to bude úplně jinak a zradí někdo, koho nebudeme předpokládat. To by bylo hodno Rowly..

 31. Teda, já to píšu tak, aby to pochopil jen ten, kdo to četl, a ty natvrdo řekneš Snape :-) No, je pravda, že mě se to taky nějak nezdá, ale… No prostě ale. Mě to přijde divné, že by lhala. To je strašné, hodně věcí v knížce potřebuje dořešit a my ani nevíme, jak dlouho na sedmičku budeme čekat. Já sem to vyřešila tak, že sem začala psát svoji sedmičku, ovšem tam Snape zrádce je.

 32. Tady už to stejně všichni ví :)) A kdo četl tuhle povídku, tak tuty…

  Já, než bych tu sedmičku dopsala, tak by byla zase už na světě, stejně jako u Dědiců mágů, což byla jakási pětka :))

  Takže…jsem se rozhodla, že navazovat na vlastní povídky je mnohem lepší. Nemusíš se držet faktů z knih, které už jsou mimo to tvé pokračování 🙂

  Ale až bude celá sága napsaná, určitě napíšu pokračování, jak se znám :)))

  No jo, my autoři, furt bychom něco psali, že? :))

  Já Snapeovi věřím. Vezmi si, že to Rowla píše z pohledu Harryho a ten se v něm už nejednou zmýlil. Slova: "Severusi, prosím," znamenala něco jiného, než prosík o život. A to, jak se Snape v Brumbálově kabinetě rozčiloval, že to po něm Brumbál nemůže chtít (nevíme, o čem se bavili)..troufám si říct, že to byl právě rozhovor na téma Brumbálovy smrti a jeho smrt byla domluvená. Nevěřím tomu, že byla nafingovaná a Brumbál neumřel… on umřel, tomu věřím, ale veřím taky ve Snapeovu nevinu.. teda z tohohle hlediska. Že nezradil.

 33. Vždy´t, na koho se má v sedmičce Harry spolehnout? Žádný kouzelník, takový ten větší, už tam není.. Sirius mu umřel, Brumbál umřel..zbývá Snape. Věřím tomu, že se ještě zapříčiní v tom, aby Harry porazil Voldíka…

 34. Tak s tím "Severusi, prosím" se shodneme. Taky jsem z toho měla pocit, že prosil o smrt. I když, pořád je to Snape. Je pravda, že se mi to nezdá, ale pořád je tu to ale. Já fakt nevím, já už chci sedmičku… :-)

  Jo, je pravda, že Siri a Brumbál už zamřeli, ale pořád je tu Remus. Ten mu asi moc pomáhat nebude, ale taková morální podpora by se mohla hodit, té by se od Snapea nedočkal (pokud tedy vezmeme jako fakt, že Snape je na správné straně). I když, třeba Severus ještě hodně překvapí.

 35. Jo, a tomu, že je Brumbál mrtvý, taky věřím. I když je dost věcí, které ukazují, že by třeba mohl být živý. Třeba na http://www.dumbledoreisnotdead.com je toho hodně a zní to i logicky, ale já tomu nevěřím. Jj, Brumbál je mrtvý… Otázka je, jestli je to dobře nebo špatně…

 36. Jj, ten článek už jsem taky dávno četla. Je to logické, ale nevěřím tomu, že neumřel. V tom případě by byl velice dobrým hercem nejen on, Snape, ale také i Fawkes, který mu zpíval na pohřbu a byl celý zničený.

  Remus je sice ta morální podpora, ale spíš si myslím, že tuhle funkci zastanou Weasleyaovi, ale víš, jak to myslím. Z té profesionální stránky..

 37. Tak to je skoda, protoze za knizku od tebe bych se penize nebala utratit jelikoz by to byla 100% vyborna koupe :-))

 38. Crow: ježiši .))))) Ty mi lichotíš :)) Heh, díky moc. Já doufám, že jdnou se tomu budu natvrdo věnovat, ale zatím musím dokončit školu :))

  Lelli: jinak, pottpovídky, nevím, jestli to už nevíš, se přesunuly na http://www.pottpovidky.sandraela.net a ted je v provozu zatím jen book a forum, páč tam dochází ještě k několika změnám..

 39. ale…… potom… ako si moze pamätat vsetko to ucivo siedmeho rocnika?! netvrdim, ze nema fantaziu a nemohol si tie kuzla a elixiry vysnivat, no….. ja neviem…. akoze ten koniec bol pre mna ako ladova sprcha, no pacilo sa mi to 😉

 40. Víš, jaké je to ve snech, jsou tam věci, které si nikdy nezažila a přesto je to jako živé, učíš se a třeba i mluvíš jazyky, které nevíš, jaké jsou, ale přesto víš, že rozumíš a umíš tak mluvit..říkám tomu mluvit "cizinecky", protože ten jazyk si vymyslel tvůj mozek. Stejně tak si Harryho mozek vymyslel učivo sedmého ročníku..

 41. ty jo tak tohle bych nikdy nevymyslela!!!!!!!!! Ty máš fakt talent. :-)))))))))))))) Nechceš to uveřejňovat i něke de jinde???

 42. Nevím jestli jsi to přečteš ale tohle mě totálně zmátlo asi mělo sice to je dobře napsaný ale čekala jsem něco jiného ne jako HAPPY END ale že by jich přežilo kapku víc.. no nic je to  z tvojí hlavy.

 43. Tohle nemá konec..konec si musíš domyslet..nikde není řečeno, že jsou mrtví.. :)) Já jsem si napočítala asi pět variant, jak by to mohlo skončit.. v tomhle jsem nechala konec na čtenářích, ať si sami rozmyslí, co chtějí mít jako konec….

  Podle mě..jak bych to já zakončila..by to byl celé jen sen a nic z toho by se nestalo..ale je toho opravdu víc..možná všichni opravdu umřeli, možná..možná..možná 🙂 Je to na tobě, jak to vezmeš.. 🙂

 44. Jé to je škoda. Já se těšila, že se třeba probudí a nad ním bude stát Lili a bude ho budit, nebo něco takovýho. Vlasně je to geniální, vrátil se tam, kde to začalo a to přece věděl od začátku.  SUPER MÁŠ TELENT! A NEŘIKÁM TO JEN TAK! :-)

 45. To nic, někteří prostě nepoznají naprosto skvělou povídku. Byla jsem do toho zažraná snad víc než do HP!!! Až po dočtení jsem si uvědomila že to je jen povídka. Píšeš vážně skvěle!!

 46. Promin,ale hrozně mě naštvalo,jak to skončilo.Chtěla sem,aby to byla pravda a dalo by se to úžasně rozvinout.Jinak je to ale dobrý:)

 47. Je to super…fakt…já už dlouho nic tak povedenýho nečetla,ale nějak jsem tušila,že to skončí takhle…už jak se Harry vzbudil a nemoh najít ten obraceč tak mi docvaklo,že se mu to zdálo…jak ještě Remík dodal Juniore to mě dostalo pěkně jsi to skončila ( jen mě trochu zaráží, že Harry moh mít tak dlouhej sen a navíc tak podrobnej mě když se něco zdá tak mi to připadá děsně krátký a navíc si z toho snu polovinu nepamatuju!!!)jo a jak jste se bavili o tom Severusovi tak si myslim, že to Rowla zase nějak skutálí a Servíkovo jméno očistí, to je totiž její styl není vše tím čím se zdálo být…a když by Servík nezabil Brumbála nejspíš by sám taky zemřel, protože se zavázal tím slibem s Malfojovou matkou a mimo to Brumbála by stejně zabili ti smrtijedi tak to vyjde na stejno…

 48. Verča: ale ono se to rozvinout dá a pravda to být může..říkám, že konec si domýšlí čtenář.

  Abi: zase netvrdím, že ej to dobrá povídka..to pozor 🙂

  Alčo: já si třeba myslím, že se mi sen zdá celou noc..stihne se ti toho zdát plno..ale ve skutečnosti trvá sen jen několik minut..to je kouzlo iluzí a snů :)) Ale není řečeno, že to byl sen.. ten konec naznačuje, že je vlastně konců víc..

 49. Mě tak napadlo, musel se dozvědět jestli to byl sen nebo ne. Jestli mu přece přišly ty výsledky OVCE tak to sen nebyl a jestli ne…

 50. Normálně sem si vážně myslela, že to takhle ňáko dopadne… Už tě mam prokouklou.. 😉 Mno ale bylo to fakt MOOC pěkný… Píšeš fakt dobře!

 51. Já doufala že si přečtu jak by vypadal James a Lili v Harryho době, a Sirius žil, atd, já moc doufala že je necháš přežít, vždyť já bulela jak na pohřbu,  no škoda, ale skvěle napsaný ……..

 52. děkuji..já od jisté doby happy endy nepíšu a když už ne tragický konec..tak takový neutrální, viz. tohle..

 53. to je skvělá povídka.Vlastně neskončila špatně,ale dobře.

  Nikdo nemá měnit budoucnost,mohlo se stát spoustu jinej věcí a zemřít mnoho lidí.A Harry si na svuj život už zvykl,takže je lepší že to byl jen sen.

 54. :)) Třeba to nebyl sen..třeba se to opravdu stalo, ale Brumbál zasáhl dřív, než mohla být minulost a budoucnost změněna..třeba jim smazal paměť, aby nemohli nic udělat. Nebo je to prostě obyčejné de javu.. je víc možností 🙂

 55. tvoje povidky, jsou vazne uzasny… nektery teda vic a jiny min…. ale co me fakt upe dostava, je to, ze si na to udelas cas…. to je skvely… proste napsala si toho sem uz tolik…. proste- sklanim ti velkou poklonu:)))) mej se fajn

 56. No, udělám čas, v poslední době ani už moc ne a většina z nich stejně vznikla před několika lety :)) To jsou ty děsně naivní, neuskutečnitelné, debil*í a nemožné :)))

  Jinak..napsala jsem toho opravdu hodně, v počítači toho mám ještě plno nevydaného 🙂

 57. Mno, prečítala som to už na stránke fanfiction.potterharry ale chcela som napísať comment tu.

  Táto poviedka, bola úžasná. Ak by som v živote niečo chcela dosiahnuť, tak by to bolo písať ako ty, prípadne ako Electra. Snáď sa mi to raz splní.

 58. Vercika je to pro mě pocta..já bych chtěla psát jako Neviâthiel nebo Severka.. nevíš, jak na to? :)) Chtěj psát jako ony, jako já, z toho bys nic neměla. U mě se ani necení psaní, ale spíš nápady 🙂 Ale děkuji ti, čte se to moc pěkně.

  lili: až v létě 🙂

 59. Jako …počkej kam zmizel Remus,proč jsou rodiče a ti ostatní mrtví?Blanch vymyslíš si aspon někdy aspon trochu štastnej konec?PS:o ostatních povídkách vim píšeš to ve všech komentářích.(

 60. :)) No…to je na čtenáři, jak si domyslí konec.. někdo to prostě bere jako sen, že to byl sen..někdo jako de javu.. někdo jako něco, co se stalo..ale třeba na to Brumbál dřív přišel a vymazal jim paměť.. je vícero možností..já jsem přišla na nějakých šest… má to neukončený konec a je prostě na každém, jak si to domyslí..

  Tohle pokračování nemá, ale bude to trilogie..jako, že to bude mít ještě dva díly se stejnou tématikou, ale  sjiným časem..bude to mít stejný prolog, ale děj už bude zase směřovat jinam.

 61. je to suuupeeer ale ja bych ten konec prece jen chtela nak zakoncit bylo by to lepsi nakej peknej aby bylo vedet jestli ty jeho rodice ziji nebo ne e please at zijou

 62. DIE je mi líto, já pěkné konce nepíšu :))) Tenhle byl neutrální..abych úplně nenapsala žádnou tragédii, napala jsem to takto, ať si čtenáři domyslí, co chtějí :))

  jinak..pokračování už to mít teda nebude :))))

 63. Stejně se mi ta verze s 10měsíčním spánkem nelíbí…Ale alternativní konce jsou zajímavá věc. Je dobře, že jsi to takto napsala.

 64. to nebyl 10 měsíční spánek..spánek trvá několik hodin… a víš, že se ti během půl minuty stihne zobrazit celý sen.. tohle byl jen sen, který se mi zdál během krátké doby a je možné, že se mu tohle všechno zdálo..

 65. ježiš já doufala že harry bude mít konečně rodiče a ono nic a jestli se můžu zeptat kam zmizel ten obraceč????

 66. Ten neexistoval..nebo ho někdo vzal..kdo ví..v tom je ten fígl..aby nebyl hasný konec a aby se mohl domyslet 🙂

 67. Ahoj Blanch! Musím uznat, že tohle je první internetová povídka, která mě přinutila k slzám. Bylo to vážně skvělé a propracované, jen mě trochu mrzelo, že se Harry nerozloučil s Lily a moc nekomunikoval se Snapem. Taky je smutný že se mu to nakonec jen zdálo..? Nevím. Vlastně to byl otevřenej konec a ty jsou nejlepší. Jen tak dál Blanch, mám ráda tvoje povídky…:o)))))

 68. Boze, proc… ja tak nesnasim ty otevrene konce. Proc to muselo takhle skoncit :-). Jinak vsechny povidky jsou super, nektere mozna trochu prehnane, ale fakt se to cte dobre. Doufam, ze brzo dopises ty rozdelane povidky. Mej se pekne :-)

 69. od toho to jsou POVÍDKY…fan fiction je fikce, příběh vymyšlený autorem, kdy propustil uzdu své fantazie.. některé jsou recese, některé psány na přání a do soutěží..

 70. Skvělej konec…skvělé zakončení jak má být=) Pro některé čtenáře možná až moc smutný konec ale jiné zakončení by k tomu prostě nesedělo;)

 71. přečtla sem to celý a teď brečím….takže radši jdu….jinak moc pěkný….je mi to líto….ale krásný

 72. tak jo teď už nebrečím tak můžu napsat koment.Je to opravdu nádherně napsaný.Napadá mě spousta různejch závěrů…třeba že se to Harrymu jen zdálo,nebo že se tam vrátil a opravdu jim řekl co je čeká,ale oni nechtěli měnit budouctnost….a další….Jak tam byl nakonci Remus a řekl mu Juniore tak mě napadlo že se to Harrymu asi těřko zdálo….buď si to Remus pamatoval nebo to byl ten z minulosti…napadá mě toho spousta…hafo moc.Tys konec nechala takovej schválně že jo?Nutí to člověka k přemýšlení.Včera mi to ale bylo fakt líto.Hodně mě to rozbrečelo.Čekala sem,že se vrátí a pozná pořádně svoje dospělé rodiče a ono nic…byl zase sám…možná s Remusem,ale to nevím jak to je….né musím skončit už je mi to zas líto.Mě tady tyhle příběhy dokžou často rozbrečet,ale nemůžu za to……tak konec

 73. jj…schválně..jsem mrcha 🙂

  Moje verze je, že tam Harry opravdu byl, ale že se trošku minulost zmenila, ale ne moc, jen v něčem, protože jim Brumbál smazal paměť, protože předpokládal, že by jim Harry mohl i jen cokoliv naznačit a že by svou přítomností jako takovou mohl taky něco zapříčinit, tudíž jim smazal paměť, aby zapomněli, že vůbec nějakého Harryho Browna znali…

 74. ty se nejak rada vracis ro minulosti ;)….nejdriv si poslala z5 Ginny, pak chudaka Siria a ted i Harryho (podle toho kdy sem si to precetla)…..ale tohle se mi libilo nejvic….akorat uz mam vsechno precteny, tak nevim co budu delat…..asi si to prectu vsechno jeste jednou 😉

 75. ne..první bylo tohle…ale zároveň s tím jsem psala i Temnou cestu osudu…ale tu jsem dopsala dřív..ale tam Siria posílám do jiné dimenze… a PK vznikl teprve letos…tyhle dvě už budou mít skoro dva roky…

  Ale tohle je jeden díl z triolie…ne přímo navazující, ale další dva se odehrávají v budoucnosti a v dobách největších mágů

 76. Blanch,super !!!Něco mi to hrozně moc připomíná,tohle jsem už někde viděla,nebo četla,já fakt nevima,le něco v tomhle smyslu(ten konec s tim jak mu řekl že sou mrtví,že je viděl umírat-…… ale nakonec mu řekl Junior) fakt,až si vzpomenu tak ti řeknu!!=)=)Ale chválim tě,si šikulka!

 77. …ještě jeden takovej příběh a volejte záchranku:-D

  tkže si to zhrnu, Harrymu se to zdálo, Remus to řek náhodou-vemu si, H. je mladej-, atd. Chápu správně?

 78. Majdu to už je na tobě…nemá to konkrétní konec :))) jak to dopadlo, záleží na vás 🙂 má to vícero variant, jaxe to mohlo opravdu stát

 79. ty si škaredá, zákeřná mstivá, podlá… vždyť to je rána pod pás!!!!!!!! takle mě navnadit a pak BUM! PRÁSK! voilá našemu drahému juniorovi se to JENOM zdálo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! =o(((( ale  Ma patience est á bout!!!!!!!!!!!

  nee je to strašně pěkná povídka, protože to tohle je povídka s velkýmPPPPPPP!!!!!!!!!!;o) ale ta tvoje fy(i)ntička (mimochodem jaké i se tam píše???)se snem….ale abych se přiznala tak jsem vlastně  takovou zradu někde čekala ale 100%ne takovou a takhle. Popravdě řečeno pak, jak už jim to celé vyklopil už už jsem si myslela že si se dala na happyendy a  jak by řekli naší francouzští (teď nevím mám to napasné dobře??? njn ten pravopis..) přátelé c'est calamité!!!! (teda aspoň pro mě…) Na konci si mě s tím juniorem celkem zmátla…..  ale jedním slovem BOMBA!!!!!!!!!!!!!!!!!! au revoir ma metite fille.  ha teďka se na vás zafrajeříla s mojí fráninou… ale mezi námi děvčaty (a doufám v to i chlapci) není to zrovna můj šálek kafé… no vlastně když nad tím tak uvažuju…. v mém věku bych kafé ani pít neměla! no nebudu to rozvádět, nechci totiž zabrat s mojím komentářem zbytečně moc místa… no vlastně už hodně místa zabírá…. no prostě čusky (neloučila sem se už náhodou??? no dobře já si sama odpovím.. Jo ale ještě nee česky..) a Tobě (můžu ti tykat???no kdyby ne…) Vám Blanch přeju hodně úspěchů a minimalně ještě tak tisíc stejně dobrých povídek

 80. to je jen jedna z variant…konec není jasně dán :)) třeba se mu to nezdálo 🙂 To už záleží na vlastní fantazii čtenáře… finta je s měkkým 🙂

  Jejda..aby mi někdo vykal..to tu ještě nebylo :))))  a děkuji 🙂

 81. bolo to uzasna poviedka:o)………vlasne ty si nechala dvere otvorene nasej fantazii ze? kazdy si to mozme dokoncit ako sa nam zachce teda myslim si to tak sa mi to zda…………..a ja som si to v mysli prerobila ze to skoncilo stastne velky happyend a nikto nezomrel

 82. Bylo to fakt úúúchvatný, ten děj, styl psaní…. všechno….. já sice píšu, ale jestli budu někdy psát TAKHLE tak to považuju za nejlepší vrchol…… ten konec… nádherný…… smutný,ale nádherný…… no co říct, snad jen že to bylo fakticky božíííííí

 83. ja to beru tak ze sirius nebo nekdo jiny (kdokoli) se po haryho druhe ceste casem vplizil do domu blacku a ten obracec vyndal takze se harryho cesta casem nikdy neuskutecnila a to ze mu rekl "juniore" moh  bejt zablesk z alternativní minulosti

 84. 🙂 Vyvodil(a) si to hezky a podle mě dost reálně, protože takto nějak si to představuji já..konkrétně ale úplně tak, že Brumbál se pojistil tím, že v minulosti Pobertům smazal paměť a v budoucnosti po smrti Siria z Grim.place 12 odnesl Obraceč času a ten Junior je střípek vzpomínky Rema z dávné minulosti… který si ani neuvědomuje.

 85. myslím, že jsi to ukončila dobře. Každej totiž čekal, že bude Harry mít šťastnou rodinu a bude žít jako normální kluk.

 86. děkuji ti, právě protože jsem nechtěla psát happy end a vlastně ani tragický konec, ukončila sjem to takto..

 87. to je ten nejlepsi konec  co znám. a tohle je má nejoblíbenejsi povidka vubec. krom rema totiz mám nejradsi cesty časem. mám podobnou povidku a tu chcu zakoncit tez netradicne (ted to doufam necte nekdo kdo tu povidku cte:)) asi te to nezajima ale chci to ukoncit tak, ze v te minulosti znici vitealy a voldu..sam harry par dalsich taky v te minulosti prijde o zivot. takze zadnej volda nikdy nebude, ale jaká bude ta budoucnost tam nebude:) otevreny konec..

  jinak k povídce: je vázne grandiozni, skvele, vtipne a zajimave napsana, plna necekanych zvratu a dalosti. v zivote by me nenapadlo, ze by se lily zabouchla do vlastniho ssyna:)) a nejradsi mam ty pasaze kdy harry rika pobertum o budoucnosti. je to má nej. povidka a to mi nevymluvis – je nejlepsi co znám a bude!

 88. tohle je skvela povidka,uz sem ji cetla nekde jinde,myslim.že ten konec je v pohode mužu si proste domyslet svuj konec….a to je,že to sen nebyl:-)

 89. To ěm těší 🙂 Plno lidí, kteří nemají moc fantazie, se mi stěžuje, že chce daný konec 🙂

 90. ale jak to že sirius , james s lily a brumbál jsou mrtvý když jim v minulosti řekl budoucnost a ta musela změnit nééé a jakto že mu remus řekl juniore ?? když měli být jeho rodiče a kmotr a brumbál živý???

 91. Ber to tak, že jim Brumbál smazal pameť, protože tušil, že něco takvého nadejde, to je zkrátka Brumbál, který ví všechno.. a Remus si třeba rozvzpomněl na jedno slůvko z minulosti, ale nevěděl, odkud ho vzal..

 92. Blanch, skládám ti hlubokou poklonu, tohle je všechno naprosto úžasné…vážně skvělé povídky…kdyby sis to někdy s tou knihou rozmyslela,(mohla bys tyto všechny povídky o Harrym, publikovat v jednom svazku) určitě bych si tu knihu koupila…

 93. Hm hezká povídka :-)…taky píšu povídky tak se třeba můžeš podívat na můj nový blog ale zatím je tam tedy jenom jedna no ale na další už pracuju!!!Jinak hezký blog koukám že ti sem chodí dost lidí..

 94. Díky za otevřený konec, jsem nadšená že James s Lily a Siriusem mohou žít dál v mé představě, aniž bych něco měnila… 🙂

 95. Sice jsi v komentářích napsala, jak by to mohlo být, ale budu při usínáních přemýšlet nad další alternativou… když jsi psala že tě napadlo 6, 2 jsou tu vcelku dobře popsány, tak třeba ještě aspoň na 2 přijdu.

 96. Zrovna vyhazuju staré časopisy, abych si udělala pořádek, a na Bravíčku z roku 2006 najdu adresu na tuhle povídku. Okamžitě jsem si na ni vzpomněla. Dokonce jsem ji četla 2x s rozestupem několika let. Byla mojí TOP povídkou z Potter světa. A nejlepší scéna, která mi utkvěla v hlavě: "o jsi udělal Lily? Proč brečí? Sundej si brýle" – "cože?" – "říkám sundej brýle! plesk" :D Kdybyste si někdo chtěl zahrát hru na postavy z doby pobertů, neváhejte se ozvat na mail :D jsem blázen a hraju stále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*

code