17. kapitola

Všude ve škole byla vánoční výzdoba. Harrymu se moc líbila, ale ještě víc se mu líbila Cho, nemohl z ní spustit oči. Stála vedle něj a povídala mu o famfrpálu. To byl koneckonců jejich společný koníček. Když to však nejmíň čekal, Cho zvážněla a zesmutnila.
„Není to tvá vina Harry,“ Harry moc dobře věděl, o čem mluví, ale neměl zrovna náladu se o tom bavit. Chtěl s Cho zažít příjemný večer. Dělal, že nerozumí a naneštěstí to Cho více rozvedla.
„Neviň se z Cedricovi smrti, myslím, že zemřel šťastný a tys dokázal svou statečnost. Bude nám všem chybět, ale život jde dál!“ Harry nebyl zrovna hrdý na to, že vypadal statečně, měl spoustu výčitek svědomí, přesto ho hodně udivilo a překvapilo, že tohle říká zrovna Cho. Dívka, která proti němu stála, nebyla ta samá Cho, kterou viděl na konci loňského roku. Cho se na něj usmívala. Ohlédla se směrem nahoru a chvíli tam zůstala pohledem viset. Harry pochopil, že se má asi taky kouknout nahoru, tak taky udělal.
„Myslím, že je to jmelí, Harry,“ usmála se ještě více. Harry znervózněl, teď po něm nejspíš chtěla, aby ji políbil. Jenže on se v životě s nikým nelíbal, co když se jí to nebude líbit nebo co když to udělá špatně, co potom ? Ale nic jiného mu nezbývalo, protože Cho zavřela oči a našpulila ústa. Harry se přemohl, ale v duši vlastně chtěl. Zavřel oči a ..
Soudě podle jejího výrazu to nejspíš nebylo tak špatné. Harry se stále celý třásl, byl to ten nejkrásnější zážitek za poslední rok. Ruku v ruce se naposledy rozloučili a domluvili se na další schůzku.
Byl tak šťastný, utíkal do nebelvírské věže všechno povědět Ronovi. Doběhl k Buclaté dámě, které sdělil heslo. Když vešel dovnitř a rozhlédl se, došlo mu, že vlastně zůstal sám. Neměl se s kým podělit o svůj zážitek. U ohně seděli bratři Creeveyovi a zvali Harryho, aby se k nim přidal, ale ten se raději rozhodl, že půjde rovnou na kutě.
Když se ráno vzbudil, první, co ho napadlo bylo, že jsou zítra Vánoce. Zajímalo ho, jak se bude Ron tvářit, až najde v hromádce dárků jeho dárek. Harry se nakonec rozhodl, že svému kamarádovi přece jenom něco koupí. Dlouhá léta byli dobří kamarádi, přece jen tak jejich přátelství nesmí skončit. Ale hned se vyděsil, protože mu došlo, že nemá žádný dárek pro Cho. Po včerejšku.., musí ji něco dát k Vánocům. Naštěstí byla dnes poslední příležitost pro žáky, kteří si ještě nestihli dokoupit dárky, zajít si do Prasinek. Hned využil příležitosti a koupil Cho řetízek s přívěškem koštěte.
Jelikož po zbytek dne neměl co dělat, zašel si do knihovny. Už jsem na tom opravdu zle, začínám být jako Hermiona, pomyslel si v duchu. Nechtělo se mu moc učit, a tak si vyhledal knihu Starodávné kouzelnické rody. Napadlo ho, že tam jistě najde otce Noreen, když byl dědicem Helgy z Mrzimoru. A taky, že ano. Jeho kořeny vedly až k samé Helze. Prolistoval další stránky, na kterých našel Malfoyovi, které s radostí přehlížel. Potom i Weasleyovi, což ho trošku vyvedlo z míry, protože si hned vzpomněl na Rona. Když zavadil o stránku, kde byly kořeny Blacků, zarazil se. Je to Siriusovi rodina ? To hned zjistil. Sirius měl pra-pradědečka, který byl ředitelem Bradavic. Jmenoval se Phineas Nigellus. Došel až ke jménu Regulus Black, který byl na stejném řádku se Siriusem. To tedy znamenalo, že Sirius…Sirius měl bratra ?? Ale proč se mu o tom nikdy nezmínil ? Dál se dočetl o dalších rodinách, např. Crabbů, Goyleů, snad všech, kteří jsou ve Zmijozelu, dokonce i Snape tam byl. Všiml si i jména profesorky McGonagallové a Brumbála, zdálo se, že bezhlavý Nick je Brumbálův pra-pra-pra-pra-pradědeček, byly tam jména snad všech profesorů, kteří kdy učili v Bradavicích. I Lupin tam byl. Jak se ale dočetl, všechny kouzelnické rody byly nějak propojeny.
To, čeho si však všiml, když otočil další stránku, ho šokovalo mnohem víc. Našel tam svého otce, celou svou rodinu. Byl tam i on sám. Syn Jamese Pottera – Harry James Potter. Ale více ho šokovalo, že když hledal své kořeny, na konci našel jedno jméno. Jméno, které opravdu nečekal.
Godrick Nebelvír. Co to znamenalo, znamenalo to, že všichni z rodu Potterů, byli potomci Godricka Nebelvíra ? Znamenalo to, že nyní je on jediný jeho dědic ? On je Nebelvírův dědic..prosvištělo mu hlavou. Harry se sesunul na židli, opřel se a dál uvažoval. Proto v druhém ročníku vytáhl meč Godricka Nebelvíra. Bylo mu řečeno, že jeho rodiče bydleli v Godrickově dole, bylo to snad místo, kde po dlouhá léta bydleli jeho předci ? Ale proč ho tedy chtěl klobouk původně poslat do Zmijozelu ? Protože máš vlastnosti, které ti předal Voldemort, když ti udělal tu jizvu.Odpověděl si sám na otázku. Během několika vteřin ho napadly desítky dalších otázek, na které si odpověděl i neodpověděl. Napadly ho další spojitosti s nebelvírskou krví. Ale..věděl to Brumbál ? Věděl, že je jeho dědic a nic mu neřekl? Už kdysi dávno, v prvním i v druhém ročníku mu naznačoval, že mu něco tají, ale, že je stále moc mladý na to, aby mu to řekl.

15 komentuje 17. kapitola

 • Merope  píše:

  Tak to je pěkné, Brumbál opravdu něco tajil, ale něco jinýho. 🙂

 • Blanch  píše:

  :)) Já využívala všech možností a tuhle skutečnost jsem přikrášlila k obrazu vlastnímu 🙂

 • Glum  píše:

  Aha.

 • Helesika  píše:

  jedeme dál mooooooc napínave na to abych si ihned nepřečetla další str.

 • verča  píše:

  tak to je mazec

 • Julie  píše:

  Nic napínavějšího jsem ještě nečetla je to fak super

 • Blanch  píše:

  Ani bych neřekla…přečti si třeba Stíny minulosti od Neviâthiel

 • Verč@  píše:

  Ty uš si v tomto díle četla 5?

 • Blanch  píše:

  Asi někde v půlce vyšla pětka, takže jsem ji zrovna začala číst. Tady je ta povídka jinak rozkouskovaná… původně má jen 32 kapitol. Někdy u 10. původní kapitoly jsem začala číst pětku… a jelikož jsem si já sama chtěla např. vytvořit do této povídky třeba Siriovy příbuzné, tak jsem si je rovnou vzala z pětky, ať nekombinuji a ať mě to nemate.

 • Simi  píše:

  Hey Blanch začínám tě nenávidět…místo toho abych se učila nemůžu se odtrhnout od téhle stránky…ani když chci nevím proč…to zas budu zítra umět velké ***** a to se blíží konec roku:-(

 • Blanch  píše:

  :)))) Neeee…kašli na to, prostě zmáčkni křížek..tahle stránka není zase tak návyková 🙂

 • ke-sa-ha-ki  píše:

  Abys ses nedivila já už se od nich nemůžu odtrhnout  čtyři dni.. Téměř nedělam nic jiného než že čtu.

  Nepodceňuj se čtu hoňě stránek s touto tématikou a ty tvoje patří mezi ty nejlepší.

 • Blanch  píše:

  tak to si potom vybíráš špatné stránky, když čteš TOHLE 🙂 Jestli je tohle nejlepší, jakou kvalitu může mít ten zbytek? 🙂 Neblázni

 • Pajuš  píše:

  Cha chá… :O

  harry…a dědic??ty vado,dobrá věc…to mě eště nikdy nenapadlo!!řetízek s koštětem??počítám,že se to asi Chocholate nebude líbit:P……great 😉

 • Blanch  píše:

  jako správná čarodějnice by na něm měla odletět..ne na tom řetízku, ale na koštěti :)))

Odpověz

Můžete použít HTML <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code